14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Profesor dr hab. nauk medycznych Adam Reich

Oto wybrany nowy rektor UR

REKLAMA

Profesor dr hab. nauk medycznych Adam Reich to nowy rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zastąpił na tym stanowisku prof. Sylwestra Czopka, który był rektorem UR przez dwie i pół kadencji.

16 kwietnia 2024 r. przejdzie do historii. Tego dnia uczelniane Kolegium Elektorów wybrało prof. Reicha na czteroletnią kadencję. Zdobył 83 spośród 149 głosów.

Rektor elekt nie kryje radości i zapewnia, że będzie starał się rozwijać uczelnię, by była renomowanym ośrodkiem nie tylko w Polsce, ale również Europie. Swoje obowiązki przejmie 1 września.

Nowy rektor ma swój pomysł na uczelnię. Zapowiedział powrót struktury wydziałowej, czyli mniejszych jednostek, które będą miały większą autonomię. – Chcę postawić na jakość – powiedział prof. Reich.

Jego celem jest także realizacja planów związanych z budową szpitala uniwersyteckiego. Uważa, że to inwestycja strategiczna.

Prof. dr hab. Adam Reich do Rzeszowa trafił w 2017 roku. Wcześniej pracował na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj