24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Droga do kapłaństwa

Święcenia diakonatu dla pięciu kleryków w Sokołowie Małopolskim

REKLAMA

Odnaleźli w sobie powołanie i pragną podążać śladami Chrystusa. Wkrótce swoim darem będą dzielić się z wiernymi. 11 maja 2024 r., w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Świata – Opiekunki Ludzkich Dróg w Sokołowie Małopolskim, bp Jan Wątroba udzielił święceń diakonatu pięciu klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

W homilii, bp Wątroba podkreślił wagę zaufania społecznego, wiary i mądrości dla kandydatów, odwołując się do wartości takich jak szlachetność, wierność prawdzie, i czystość intencji.

Ordynariusz Rzeszowski wskazał na ważne role diakona, takie jak głoszenie Słowa Bożego, przewodniczenie obrzędom czy posługa miłosierdzia, zwracając również uwagę na wzór świętego życia, jakim był św. Pio z Pietrelciny, który jest patronem alumnów 5 roku.

Święcenia diakonatu obecnie otrzymało 5 kleryków, piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie:

  • Andrzej Feret (parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rudnej Wielkiej),
  • Adam Guzik (parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach),
  • Wiktor Kobak (parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowcu),
  • Wojciech Ożóg (parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Sokołowie Małopolskim)
  • Dominik Sobczyk (parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie).
Czym są święcenia diakonatu?

Święcenie diakonatu jest jednym z etapów sakramentu święceń w Kościele katolickim. Diakonat jest pierwszym stopniem w hierarchii kapłaństwa katolickiego, znajdującym się pomiędzy stanem świeckim a prezbiteratem (kapłaństwem). Diakoni pełnią służbę w Kościele, zarówno na rzecz wspólnoty parafialnej, jak i na rzecz potrzebujących w społeczeństwie. Ich główne zadania obejmują asystowanie podczas liturgii, głoszenie Słowa Bożego, posługę charytatywną oraz udzielanie sakramentów chrztu i małżeństwa. Przez przyjęcie święceń diakonatu, kandydaci otrzymują łaskę Bożą i pełnię Ducha Świętego, aby lepiej służyć Kościołowi i ludziom.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj