14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Spektakularny pożar

Połonina Caryńska jak wulkan

REKLAMA

Te zdjęcia zaskakują swoją niezwykłością. Podkreślają piękno naszych gór, a jednocześnie budzą apokaliptyczną grozę.

W poniedziałek, 8 kwietnia w Bieszczadach rozszalał się pożar. Ogień trawił suche trawy Połoniny Caryńskiej. Słońce już zachodziło i na niebie zapanował półmrok. Ale żółty, intensywny blask płomieni otulił zboczach i tworzył na niebie łunę.

Widok był spektakularny. Przez chwilę wydawało się, że góry i słońce zamieniły się miejscami. Albo jeszcze inaczej. Szczyty przypominały wulkany, ociekające lawą.

Góry stały w ogniu. Rejon pożaru okazał się ogromny – blisko 2 hektary! Do walki z ogniem ruszyły wszystkie okoliczne siły. W akcji wzięło udział ponad 90 strażaków, pracujących w dość trudnym terenie.

Ogień udało się ugasić. Po pożarze została wypalona ziemia. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Otwarte pozostaje pytania jak powstał taki pożar? Spekulacje są różne. Może niedopałek, może rzucona butelka, która skupiła ostre światło z promieni słońca i zadziałała jak zapalniczka dla suchej trawy? To wszystko domysły. Nikogo nie złapano za rękę.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj