23.4 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Płatne parkowanie w Rzeszowie. Trzymaj się za kieszeń!

REKLAMA

Ile kosztuje płatne parkowanie w Rzeszowie w 2024 r.? W ścisłym centrum pierwsze trzy godziny postoju to wydatek ponad 18 zł.

Aktualne opłaty obowiązują od 1 stycznia 2023 r. Najdrożej jest w ścisłym centrum miasta – w pierwszej, „niebieskiej” podstrefie. Jeśli zechcemy zostawić auto na trzy godziny, to zapłacimy 18,2 zł.

Ile kosztuje parkowanie w Rzeszowie w 2024 r.? Tabelka z cennikiem:

CzasStrefa
I
Strefy
II/III/IV
1 godz.5,00 zł3,00 zł
2 godz.6,00 zł3,60 zł
3 godz.7,20 zł4,30 zł
4 godz.
i każda kolejna
5,00 zł3,00 zł
Cennik w strefie płatnego parkowania, od 01/01/2023 r. Strefa obowiązuje w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00

W pozostałych podstrefach jest taniej i obowiązuje w nich ta sama cena. Dla uproszczenia można byłoby zrezygnować z ich rozbicia aż na tyle kategorii. Dla łatwiejszego rozróżnienia podstrefy są oznaczone kolorami:

  • I strefa – niebieska
  • II strefa – pomarańczowa
  • III strefa – zielona
  • IV strefa – czerwona
Może w abonamencie będzie taniej?

Jeśli ktoś skazany jest na płatne parkowanie może przekalkulować, czy bardziej nie opłaca mu się wykupienie miesięcznego abonamentu. Uwaga za pojazdy hybrydowe jest zniżka.

Stawki miesięcznego abonamentu:

strefa I niebieska – 300 zł / 150 zł (hybryda)

pozostałe strefy – 200 zł / 100 zł (hybryda)

Uwaga, bilet konieczny już od godz. 8 rano!

Stawki za parkowanie to nie jedyna zmiana, którą wprowadziło miasto od 1 stycznia 2023 r. Strefa działa też w nowych godzinach. Bilet trzeba wykupić od godz. 8 do godz. 20. Dotychczas strefa obowiązywała w godz. 9-17. Na szczęście soboty, niedziele i dni świąteczne pozostają darmowe. Darmowe jest też pierwsze 10 minut parkowania. To czas, który mamy na wykupienie biletu w parkomacie.

Bez zmian pozostaje kara za brak biletu – to 70 zł.

W Rzeszowie na 200 tys. mieszkańców jest aktualnie zarejestrowanych około 180 tys. samochodów. Z obliczeń urzędników wynika, że około 150 tysięcy aut dziennie wjeżdża do miasta spoza Rzeszowa.

Zobacz też:

Tak sylwestrowej nocy zmieniły się ceny paliw. Czy kierowcy słusznie robili zapasy?

Jakie auta kradną złodzieje? Te marki znikają najbardziej

Ile jest kefiru w kefirze? Coraz więcej producentów stosuje ten trik

Parkowanie z komórką. Jak to działa? To najnowocześniejszy system w Europie!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj