22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Seniorka dała się nabrać na „Baltic Pipe”. Co straciła?

REKLAMA

W powiecie bieszczadzkim doszło do dramatycznego przypadku oszustwa, w którym 67-letnia kobieta padła ofiarą inwestycji w tzw. „Baltic Pipe”. Kobieta, zafascynowana internetową reklamą promującą inwestycje w gazową rurę na dnie Bałtyku, postanowiła zgłębić tę możliwość. Niestety, zamiast oczekiwanych zysków, straciła znaczną sumę pieniędzy.

Zgodnie z relacją poszkodowanej, cała sytuacja rozpoczęła się od reklamy inwestycji w „Baltic Pipe” w internecie. Kobieta, zainteresowana potencjalnymi zyskami, postanowiła bliżej przyjrzeć się tej propozycji. Po skontaktowaniu się z konsultantem, który odpowiedział na jej zapytania, zaczęły się obietnice i pochlebstwa. Konsultant zachwalał inwestycję, zapewniając, że jest to bezpieczna i lukratywna opcja. W rezultacie, kobieta, ulegając namowom oraz mylącym obietnicom, zdecydowała się potwierdzić transakcję.

Niestety, gdy nadszedł czas oczekiwanych zysków, okazało się, że na jej koncie bankowym pojawiła się strata – zniknęło aż 50 tysięcy złotych. Poszkodowana zrozpaczona zwróciła się o pomoc do organów ścigania, które teraz prowadzą śledztwo w tej sprawie.

To zdarzenie ponownie podkreśla pilną potrzebę ostrożności podczas dokonywania inwestycji, zwłaszcza w przypadku propozycji pochodzących z internetu lub od nieznanych źródeł. Oszuści coraz częściej wykorzystują różne strategie, aby zwabić naiwnych inwestorów, obiecując szybkie i duże zyski. Jednakże, takie obietnice często okazują się zbyt piękne, by były prawdziwe.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj