24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

10 min grozy

Dramat lunaparku. Wahadło z ludźmi zatrzymało się w krytycznym punkcie

Parki rozrywki to miejsca pełne zabawy, gdzie ludzie szukają emocji i przeżyć. Jednak dla niektórych sama myśl o szybkiej jeździe po krętej trasie może być przerażająca. Atrakcje w tych parkach znane są z tego, że potrafią wywrócić żołądek na lewą stronę, a także generować szalone przyspieszenia i siły G. Jednak uczucie to może się pogorszyć, gdy okaże się, że urządzenie utknęło w powietrzu. Krzyk ekscytacji i euforii nagle zmienia się w krzyk strachu o życie.

Niedawno grupa odwiedzających park rozrywki w mieście Fuyang w prowincji Anhui w Chinach doświadczyła innego rodzaju strachu, gdy gigantyczna huśtawka zwana wahadłem utknęła na około 10 minut.

Turystom w parku przydarzyło się wisieć do góry nogami, gdy 19 stycznia wahadło uległo awarii. Jak widać na filmie, urządzenie miało awarię mechaniczną i zatrzymało się, gdy było na najwyższym punkcie.

Film z incydentu został opublikowany przez Viral Press i rozpowszechniony przez AP.

Pracownicy i personel tego chińskiego parku rozrywki próbowali naprawić wahadło, ale bezskutecznie. Nie udało im się uruchomić panelu sterowania. Po kilku próbach urzędnicy zdecydowali się na ręczne naprawienie urządzenia, wspinając się na słupy wahadła.

Urzędnicy z parku poinformowali, że do awarii doszło, ponieważ na huśtawce znajdowało się za dużo osób, przekraczając dopuszczalny limit wagowy.

Na szczęście urzędnikom udało się naprawić atrakcję i wznowić jej działanie w ciągu 10 minut. Władze parku rozrywki zwróciły także pieniądze dotkniętym turystom i zaoferowały pomoc w pokryciu kosztów leczenia z powodu traumy spowodowanej awarią urządzenia.

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj