21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Pogodowy dramat

Lawina błotna i śmierć w potoku

REKLAMA

Takiej ulewy w Bieszczadach dawno nie było. 1 lipca na metr kwadratowy spadło aż 64 litry wody. Potoki zamieniły się w rwące rzeki. Doszło do tragicznego wypadku. Potok porwał samochód z kierowcą.

Do tragedii doszło w miejscowości Hoszów – w miejscu, gdzie kierowcy pokonują potok brodem. Tym razem poziom wody był zbyt wysoki i pojazd został zniesiony. Akcję ratunkową prowadzili strażacy z Ustrzyk Dolnych. Poszkodowany mężczyzna najwyraźniej próbował wydostać się z pojazdu. Jego ciało znaleziono na brzegu. Ofiarą okazał się 71-latek.

Ulewy wyrządziły więcej dramatu. W okolicach Baligrodu zeszła lawina błotna. Z tego powodu nieprzejezdna jest droga między Brzegami Górnymi a Dwernikiem.

Błoto zalało 100 metrów drogi. Strażacy interweniowali blisko 40 razy. Wypompowywali wodę z piwnic i usuwali połamane drzewa.

Wysoki poziom rzek w Bieszczadach po ulewach:

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj