24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

👍 "Polubił to" papież

Pierwszy influencer (†15) będzie kanonizowany

REKLAMA

Papież Franciszek (87 l.) utorował drogę do nieba dla tego młodego chłopca. Językiem mediów społecznościowych można powiedzieć, że Ojciec Święty „dał lajka” dla procesu kanonizacyjnego Carla Acutisa (†15), wpływowego w świecie wiary młodego chłopca, już teraz nazywanego patronem internetu.

Historia Carla zaczyna się smutno: w 2006 roku, w wieku 15 lat, zmarł na białaczkę. Rak zaatakował nagle, pozostawiając chłopcu kilka dni życia.

Był zwykłym nastolatkiem, który również lubił bawić się komputerem. Jednak używał go nie tylko do zabawy, ale także do wyrażania swojej głębokiej wiary, co czynił od wczesnego dzieciństwa. Stworzył internetowy katalog cudów i często mówił o Bogu na swoim koncie na Facebooku. Dzięki temu włoskiego nastolatka nazywano „influencerem Boga”.

Co ważne, wiarę pogłębiła w chłopcu polska niania. Jego babcia była Polką. Rodzice bardziej jednak skupiali się na karierze. Ojciec pracował w banku. Mama nie była głęboko religijna, ale syn to zmienił. – Był on dla mnie wybawcą. Dzięki niemu rozpoczęła się moja droga wiary – opowiadała w wywiadzie mama, która została potem katechetką.

Tutaj zaczyna się cud

Na własne życzenie Carlo został pochowany w Asyżu (Włochy) – mieście, które jest domem słynnego świętego i imiennika obecnego papieża Franciszka.

Jego zwolennicy nadal rozpowszechniali jego dokonania w Internecie. Wtedy wydarzył się pierwszy cud: chłopiec w Brazylii został uzdrowiony z choroby trzustki po modlitwie do Carla.

Drugi cud (konieczny do kanonizacji) miał miejsce w 2022 roku: ciężko ranna osoba wyzdrowiała po tym, jak jej matka modliła się przy grobie „Bożego influencera”.

To wystarczyło, aby Watykan zatwierdził kanonizację Carla.

Oznacza to, że Carlo dołącza do grona katolickich superinfluencerów – takich jak Franciszek z Asyżu, św. Mikołaj czy papież Jan Paweł II.

Relikwie na Podkarpaciu

Parafia w Stalowej Woli jest jedną z pierwszych, do której trafiły relikwie błogosławionego Carlo. Zostały przekazane również na Jasną Górę. Znajdują się też w kościele w Zambrowie na Podlasiu.

Wspomnienie liturgiczne Carla Carlo Acutisa obchodzone jest 12 października.

Carlo Acutis
Obraz przedstawiający błogosławionego Carla w kościele w Stalowej Woli | Fot. Inres24.pl
Carlo Acutis
Relikwie Carlo Acutisa w Stalowej Woli | Fot. Inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj