23.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Niezwykła rakieta

Dziwne światło przeleciało nad Rzeszowem. To była Ariane 6!

REKLAMA

Niezwykły obiekt. Zupełnie bezszelestny. Niektórzy myśleli, że to UFO. A to była rakieta Ariane 6.

Jeśli ktoś zastanawiał się nad bezszelestnym, dziwnym strumieniem światła przemieszczającym się około godz. 23 i doskonale widocznym na niebie w Rzeszowie, to już jest odpowiedź. Za to zjawisko odpowiedzialna jest rakieta Ariane 6, która wieczorem 9 lipca wystartowała z Gujany Francuskiej.

Dziwna poświata wokół rakiety to najprawdopodobniej awaria silników. Zatem pierwszy lot Ariane 6 zakończył się częściową porażką.

Okazało się, że światło na niebie było widoczne nie tylko w Rzeszowie. Wiele osób w różnych zakątkach całej Polski widziało niezwykłe zjawisko.

Czym jest Ariane 6?

Rakieta Ariane 6 to nowoczesny europejski pojazd nośny zaprojektowany przez firmę ArianeGroup dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Ma zastąpić wcześniejszy model Ariane 5, oferując bardziej elastyczne i ekonomiczne rozwiązania w wynoszeniu ładunków na orbitę. Ariane 6 występuje w dwóch wariantach: A62 z dwoma bocznymi rakietami pomocniczymi i A64 z czterema, co pozwala dostosować nośność do potrzeb misji. Rakieta ta jest kluczowym elementem europejskiego programu kosmicznego, mającym na celu utrzymanie konkurencyjności na globalnym rynku komercyjnych lotów kosmicznych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj