21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Jeden z najtrudniejszych pożarów w ciągu 2 dekad

Groza w Krośnie. Zapalił się market. Pożar trwał dwa dni

REKLAMA

Ponad 270 strażaków gasiło pożar marketu budowlanego w Krośnie. Zanim rozpoczęła się akcja ze sklepu ewakuowało się 40 osób, w tym 20 klientów i 20 pracowników.Okazało się, że akcja będzie bardzo trudna. Trwała dwa dni. Mieszkańcy narzekali na jakość powietrza.

Alarm zaczął się w środę, 10 lipca o godz. 10. Najpierw pojawił się dym, a potem rozpętało się prawdziwe piekło. W ogromnym upale z żywiołem walczyło 160 strażaków. Ale wkrótce trzeba było zmienników, bo akcja przedłużyła się na całą noc i jeszcze była prowadzona w czwartek 11 lipca.

Wszystko działo się przy ul. Bieszczadzkiej. Wokół miejsca pożaru wytyczono 500 metrową strefę bezpieczeństwa. Zalecono, aby nie zbliżać się w ten rejon.

– Wykryto alarmowe poziomy zawartości amoniaku w promieniu ok. 500 m od źródła pożaru, nie stwierdzono natomiast zagrożenia poza tym obszarem. Mieszkańcy najbliższej okolicy proszeni są o pozostanie w domach i nieotwieranie okien” – napisano w komunikacie Urzędu Wojewódzkiego.

Akcja była bardzo trudna. Panowało wielkie zadymienie. Strażacy musieli pracować w apartach tlenowych – relacjonowali przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Wodę czerpano prosto z rzeki. Węże trzeba było rozłożyć na długości niemal 2 km!

W całej okolicy czuć było gryzący swąd spalenizny. Ludzie, którzy mieszkają w okolicy musieli zamykać okna w domach, bo nie dało się wytrzymać.

Dopiero w czwartek, 11 lipca o godz. 15 poinformowano, że pożar został opanowany.

– Pożar w Krośnie to największa akcja na terenie województwa w ostatnich 20 latach

– ocenił działania st. bryg. Tomasz Baran, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP.

To kolejny podobny pożar na Podkarpaciu w ciągu ostatnich dni. Wcześniej ogień pojawił się w hali handlowej przy ul. Przemysłowej. Żywioł udało się szybko opanować i ograniczyć straty.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj