10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Akcja na Jeziorze Solińskim. Uratowali żeglarzy i psa

REKLAMA

Chwile grozy przeżyli żeglarze, którzy wypłynęli w rejs po Jeziorze Solińskim. Wiatr wywrócił żaglówkę. Potrzebna była szybka pomoc. Dzięki sprawnej akcji uratowano 4 rozbitków i psa.

Wszystko działo się w sobotę, 21 maja. Przed godz. 15, policjant ster-motorzysta, pełniący służbę na Jeziorze Solińskim, wspólnie z funkcjonariuszem Państwowej Straży Rybackiej, zauważył czterech mężczyzn i psa, dryfujących na wywróconej do góry dnem żaglówce. Ruszyła błyskawiczna akcja ratunkowa.

Poszkodowani zostali podjęci na pokład policyjnej łodzi, a następnie przekazani ratownikom WOPR-u, którzy również odholowali wywróconą łódź do bezpiecznej zatoki i pomogli w jej ustawieniu.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni wybrali się w rejs po Jeziorze Solińskim, uznając sobotnią wietrzną pogodę za sprzyjającą żeglowaniu. Nagły boczny podmuch wiatru w żagle wywrócił ich łódź, a mężczyźni wpadli do wody.

Dzięki szybko zorganizowanej akcji ratunkowej, dwóch mieszkańców Łańcuta w wieku 45 i 17 lat, 62-leni mieszkaniec Ustrzyk Dolnych, 17-latek z Rzeszowa oraz pies, cali i zdrowi wrócili na bezpieczny brzeg.

akcja na jeziorze 3 1

Zobacz też:

Wypadki na quadach. Kobieta pomyliła gaz z hamulcem

Król puszczy staranował opla

Tu „przeskoczymy” tory! Zbudują wiadukt na osiedlu

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj