15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Tragedia wysiała na włosku. Policjant ratował dwóch tonących mężczyzn

REKLAMA

Było o włos od tragedii. W Jeziorze Solińskim w Bieszczadach tonęło dwóch mężczyzn. Na pomoc pospieszyła kobieta, będą świadkiem zdarzenia. Sama jednak nie była w stanie uratować ofiar. Na szczęście w porę do akcji wkroczył policjant sierż. szt. Piotr Dryja. To jemu życie powinni zawdzięczać dwaj turyści.

To był piękny, słoneczny weekend – idealny na wypoczynek nad wodą. Turyści wypłynęli na jezioro żaglówką. Nagle jeden z nich wskoczył do wody i zaczął się topić. Nie udało mu się chwycić bojki ratowniczej. Na pomoc rzucił mu się kolega. On również przecenił swoje możliwości i też sam potrzebował pomocy.

Przepływająca obok nich kobieta, która miała na sobie kapok, będąc świadkiem tej sytuacji, wskoczyła do wody na ratunek. Próbowała utrzymać na powierzchni jednego z tonących mężczyzn. Głośno krzyczała, aby ktoś jeszcze zareagował.

Na szczęście to wołanie usłyszał patrolujący jezioro sierż. szt. Piotr Dryja. Natychmiast ruszył do akcji. Podpłynął motorówką i wskoczył do wody. Szybko przejął mężczyznę od osłabionej kobiety. Następnie podpłynął do drugiego z poszkodowanych, który już kompletnie stracił siły i jeszcze chwila, a znalazłby się w głębinie.

Funkcjonariusz obu nieszczęśników bezpiecznie umieścił z powrotem w żaglówce. Jeden z nich wymagał pomocy medycznej i na miejsce przypłynęła wodna karetka WOPR.

Jak się później okazało, obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Tylko dzięki osobom znajdującym się w pobliżu oraz policjantowi, nie doszło do tragedii.

Zobacz też:

22-latek utonął w zalewie. Ciało znalazł nurek

Patryk zaginął pół roku temu. Tragiczny finał poszukiwań

Nieoczekiwany finał pościgu za pijanym kierowcą

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj