-1 C
Rzeszów
czwartek, 30 listopada, 2023

Tu „przeskoczymy” tory! Zbudują wiadukt na osiedlu

REKLAMA

Znajoma z Lublina wpadła w odwiedziny. Objechała Rzeszów i rzecze zadziwiona: „O jej! Ale u was się dużo buduje… Wszędzie dźwigi”. Teraz zdziwi się jeszcze bardziej. Miasto rusza z budową nowego wiaduktu. W okolicy stacji Rzeszów Staroniwa połączy dwie ulice: Wyspiańskiego i Hoffmanowej. Właśnie urzędnicy podpisali umowę na projekt.

Nowa przeprawa nad torami to dobry kierunek. Ale jeszcze upłynie trochę czasu, zanim skorzystamy z tego drogowego dobrodziejstwa.

Nie od razu Kraków zbudowano. Od czegoś trzeba zacząć. Dobry projekt to podstawa! Właśnie wybrano firmę – Mosty Katowice, która wszystko pięknie naszkicuje. Ma na to czas do końca przyszłego roku. Dopiero potem, w odrębnym postępowaniu przetargowym, zostanie wyłoniony wykonawca, który wyleje beton, postawi filary, ułoży przęsła. Kto wie, może już 2024 r. będziemy śmigać ponad pociągami?

Drogowa inwestycja ma liczyć w sumie 1,5 km długości, bo obejmie nie tylko sam wiadukt, ale również połączone z nim ulice. To całkiem sporo, tak samo jak koszt szacowany na – 2,5 mln zł po dzisiejszych cenach.

– To bardzo ważna inwestycja, która połączy dwie części miasta omijając tory kolejowe. Należy pamiętać, że ruch pociągów się zwiększa, a obecnie w Śródmieściu mamy tylko dwa bezkolizyjne przejazdy: Wiadukt Śląski i przejazd pod torami na al. Batalionów Chłopskich – mówi prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Jak będzie wyglądało nowe połączenie? Według urzędników, jego początek to rejon skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Wita Stwosza. Po drugiej stronie torów wiadukt zacznie się ok. 300 metrów od skrzyżowania ul. Hoffmanowej z ul. Mochnackiego.

Poza samym wiaduktem, przebudowa drogowa obejmie także części ul. Sondeja oraz połączenie nowej trasy z ul. Łokietka.

Zobacz też:

Rośnie liczba pasażerów lotniska w Jasionce. Wakacje będą gorące!

Na płocie w bluzie wisiała fortuna! Co się z nią stało?

Prezent na majówkę! Kolejny odcinek S19 gotowy!

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj