28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Tu „przeskoczymy” tory! Zbudują wiadukt na osiedlu

REKLAMA

Znajoma z Lublina wpadła w odwiedziny. Objechała Rzeszów i rzecze zadziwiona: „O jej! Ale u was się dużo buduje… Wszędzie dźwigi”. Teraz zdziwi się jeszcze bardziej. Miasto rusza z budową nowego wiaduktu. W okolicy stacji Rzeszów Staroniwa połączy dwie ulice: Wyspiańskiego i Hoffmanowej. Właśnie urzędnicy podpisali umowę na projekt.

Nowa przeprawa nad torami to dobry kierunek. Ale jeszcze upłynie trochę czasu, zanim skorzystamy z tego drogowego dobrodziejstwa.

Nie od razu Kraków zbudowano. Od czegoś trzeba zacząć. Dobry projekt to podstawa! Właśnie wybrano firmę – Mosty Katowice, która wszystko pięknie naszkicuje. Ma na to czas do końca przyszłego roku. Dopiero potem, w odrębnym postępowaniu przetargowym, zostanie wyłoniony wykonawca, który wyleje beton, postawi filary, ułoży przęsła. Kto wie, może już 2024 r. będziemy śmigać ponad pociągami?

Drogowa inwestycja ma liczyć w sumie 1,5 km długości, bo obejmie nie tylko sam wiadukt, ale również połączone z nim ulice. To całkiem sporo, tak samo jak koszt szacowany na – 2,5 mln zł po dzisiejszych cenach.

– To bardzo ważna inwestycja, która połączy dwie części miasta omijając tory kolejowe. Należy pamiętać, że ruch pociągów się zwiększa, a obecnie w Śródmieściu mamy tylko dwa bezkolizyjne przejazdy: Wiadukt Śląski i przejazd pod torami na al. Batalionów Chłopskich – mówi prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Jak będzie wyglądało nowe połączenie? Według urzędników, jego początek to rejon skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Wita Stwosza. Po drugiej stronie torów wiadukt zacznie się ok. 300 metrów od skrzyżowania ul. Hoffmanowej z ul. Mochnackiego.

Poza samym wiaduktem, przebudowa drogowa obejmie także części ul. Sondeja oraz połączenie nowej trasy z ul. Łokietka.

Zobacz też:

Rośnie liczba pasażerów lotniska w Jasionce. Wakacje będą gorące!

Na płocie w bluzie wisiała fortuna! Co się z nią stało?

Prezent na majówkę! Kolejny odcinek S19 gotowy!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj