2.1 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Puls dnia. 2 maja

REKLAMA

Nagłówki dnia, skrót wiadomości:

Święto flagi

2 maja to wyjątkowy dzień – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia eksponujemy Biało-Czerwoną w oknach czy na balkonach mieszkań i domów. Ten gest to wyraz naszego patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

dzien flagi w rzeszowie1

07:39 | 2 maja

Krwawy dramat pod Stalową Wolą

w Bąkowie, w gminie Pysznica (powiat stalowowolski) 29-latek zabił swoją matkę siekierą i ciężko ranił swoich dziadków. Babcia zmarła w szpitalu. Zabójca zbiegł i poszukiwania prowadziła policja. Udało się go zatrzymać kilkanaście godzin po zdarzeniu w okolicy. 1 maja został aresztowany.

07:39 | Rodzinna tragedia

Boeing w SkyRes

Firma wynajęła 6600 mkw powierzchni w biurowcu w Rzeszowie.

07:22 | Inwestycje

Sukces Miłosza (13 l.) z Rzeszowie

Choć nie wygrał finału, dotrwał do ostatniego odcinka popularnego telewizyjnego show. Miłosz Skierski z Rzeszowa to nowa muzyczna gwiazda. Jeszcze o nim usłyszymy.

07:19 | The Voice Kids

Senior oszukany metodą na policjanta

20 tys. zł stracił senior oszukany metodą na policjanta. Na jego telefon stacjonarny zadzwoniła osoba, która przedstawiła się jako policjantka z Tyczyna. Kobieta poinformowała seniora, że prowadzona jest operacja specjalna i prosi go o pomoc. Do rozmowy włączył się też prokurator. Straszy pan dokonał przekazu pieniężnego na konto w Wielkiej Brytanii.

07:10 | Łańcut

Wyrok za zbrodnię w Nowej Sarzynie

Zamordował sąsiadkę, bo nie dostał 100 zł za wódkę. W Sądzie Okręgowym w Rzeszowie zapadł wyrok.

07:06 | Nowa Sarzyna

Guz ważył 100 kilogramów

Miała go 24-latka, która zgłosiła się do szpitala w Rzeszowie. Medycy z kliniki im. Chopina przeprowadzili operację.

07:06 | Rzeszów

Zmiana w biletach

Radni się zgodzili i będzie mała rewolucja w biletach MPK w Rzeszowie. Od 1 czerwca bilet jednorazowy – 40 minutowy zostanie wydłużony do 60 minut. Z tym biletem można się przesiadać. Cena pozostaje bez zmian. To 5 zł za bilet normalny.

07:05 | MPK

W tym roku wzrośnie płaca minimalna

W tym roku czeka nas od 1 lipca podwyżka płacy minimalnej. To zatwierdzone! Ale przyszłe prognozy wskazują, że od 2024 r. stawki za pracę mogą jeszcze wzrosnąć i przebić 4 tys. zł brutto.

07:00 | Finanse

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj