20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Puls dnia. 27 kwietnia

REKLAMA

Nagłówki dnia, skrót wiadomości:

Tragiczne zderzenie

Dwie osoby zginęły w wypadku na obwodnicy Leżajska. Citroen zderzył się z audi. Zginęła kierująca citroenem i jej pasażer.

16:50 | Leżajsk

Hołownia i PSL idą razem do wyborów

Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 Szymona Hołowni wystartują wspólnie w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

15:50 | Polityka

Guz ważył 100 kilogramów

Miała go 24-latka, która zgłosiła się do szpitala w Rzeszowie. Medycy z kliniki im. Chopina przeprowadzili operację.

14:20 | Rzeszów

Kradli drogie alkohole

W Majdanie Królewskim w powiecie kolbuszowskim doszło do potracenia 6-letniego chłopca. Dziecko wyjechało rowerkiem z podwórka. Mały cyklista wpadł pod peugeota, którym kierował 19-latek. Chłopczyk trafił do szpitala w Rzeszowie. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

10:20 | Powiat kolbuszowski

Kradli drogie alkohole

Od razu tego nie zrobili, ale na systematycznie przez dwa miesiące na raty. Dwóch opryszków ze sklepu w Jarosławiu wyniosło 28 butelek drogich trunków oraz 20 piw. Spowodowali straty na blisko 3 tys. zł. Policjanci ustalili ich tożsamość złodziei. Okazali się nimi 37 i 30-latek. Obaj są mieszkańcami Jarosławia. Grozi im 5 lat więzienia.

10:00 | Jarosław

Pijani rodzice

Policjanci z Czermina pod Mielcem otrzymali sygnał o pijanych rodzicach. Wszystko się zgadzało 31-letnia matka miała 2 promile, a 33-letni ojciec blisko promil alkoholu w organizmie. Dziećmi w wieku 5 i 11 lat zaopiekowali się krewni. Sprawa nietrzeźwych rodziców zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

09:15 | Rodzice na bakier z prawem

Ze sklepu za kratki

38-latek wyszedł ze sklepu w Rzeszowie i natknął się na policjantów. Wszędzie go szukali, bo był poszukiwany listem gończym do odsiadki kary więzienia za narkotyki. Mężczyzna zamiast do domu, trafił do celi. Spędzi w niej 3 lata.

09:05 | List gończy

MON wyjaśnia

Wielkie poruszenie wywołały ruchy wojska w okolicach miejscowości Zamość, 15 km od Bydgoszczy. Do lasu wjechał ciężki sprzęt. Teren został ogrodzony. MON zabrało głos: „znaleziono niezidentyfikowany obiekt wojskowy”. Polskie służby stwierdzają, że sytuacja nie stanowi zagrożenia.

twit

07:05 | Co spadło pod Bydgoszczą?

Zmiana w biletach

Radni się zgodzili i będzie mała rewolucja w biletach MPK w Rzeszowie. Od 1 czerwca bilet jednorazowy – 40 minutowy zostanie wydłużony do 60 minut. Z tym biletem można się przesiadać. Cena pozostaje bez zmian. To 5 zł za bilet normalny.

07:05 | MPK

W tym roku wzrośnie płaca minimalna

W tym roku czeka nas od 1 lipca podwyżka płacy minimalnej. To zatwierdzone! Ale przyszłe prognozy wskazują, że od 2024 r. stawki za pracę mogą jeszcze wzrosnąć i przebić 4 tys. zł brutto.

07:00 | Finanse

Wyłudzili fortunę

Rzeszowscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które odpowiedzą za przestępstwa podatkowe oraz przestępstwa związane z wyłudzeniem środków europejskich. W ciągu dwóch lat wyłudzili ponad 2,2 mln zł dotacji i podatku vat. Grozi im 10 lat więzienia.

Odpowiedzą za wyłudzenia dotacji
Odpowiedzą za wyłudzenia dotacji | Fot. KWP Rzeszów

06:43 | Policja

Joe Biden chce być ponownie prezydentem

Prezydent USA Joe Biden oficjalnie ogłosił, że będzie się ubiegać o reelekcję w wyborach w 2024 roku. Prosi Amerykanów o poparcie, nawołując, by wraz z nim „dokończyli tę pracę”. O wiceprezydenturę będzie się ubiegać też Kamala Harris. 80-letni Biden jest najstarszym prezydentem w historii USA. Na koniec drugiej kadencji miałby 86 lat.

Przemówienie Joe Bidena w Warszawie
Przemówienie Joe Bidena w Warszawie | Fot. -/-

06:10 | Polityka

Dzień dobry łosiu

Chodzi po drodze, nie straszne mu auta i ciekawskie spojrzenia. Potężny łoś spaceruje w Woli Małej, w powiecie łańcuckim.

06:10 | Powiat łańcucki

Z Rzeszowa do Monachium
Lufthansa wznowiła loty Rzeszów-Monachium-Rzeszów
Lufthansa wznowiła loty na trasie Rzeszów-Monachium-Rzeszów | Fot. Maciej Terpiński/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Lufthansa wróciła do Jasionki! Znów połączyła Rzeszów z Monachium. Loty odbywają się codziennie. Czas: 1,5 godziny.

05:57 | Jasionka

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj