22.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Chirurdzy z Rzeszowa nie widzieli jeszcze tak ogromnego guza. W końcu mogli pomóc

REKLAMA

24-latka ważyła 182 kg przy 158 cm wzrostu. Okazało się, że za jej nadwagę odpowiada cysta, która rozrosła się do gigantycznych rozmiarów. Kobieta bała się wcześniej zgłosić do lekarza, ale w końcu to zrobiła. Chirurdzy ze szpitala im Chopina w Rzeszowie przecierali oczy ze zdumienia…

Pacjentką zajęli się lekarze z Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Byli zaskoczeni tak ogromnym guzem. Jego waga to aż 100 kg!

Nie mieściła się w tomografie

– Nigdy wcześniej nie widziałem tak ogromnej cysty – mówi prof. dr hab. Tomasz Kluz. – Jako zespół, mieliśmy jedynie orientacyjną świadomość z czym mamy do czynienia. Obwód brzucha nie pozwalał na wykonanie badań obrazowych, gdyż pacjentka nie zmieściła się w tomografie. Badanie USG też było orientacyjne.

Cysta umiejscowiona była w lewym jajniku. Ze względu na skrajnie trudne warunki, operację przeprowadził wieloosobowy zespół chirurgów.

Pani Wioletta Sędziszowa Małopolskiego do szpitala zgłosiła się 19 kwietnia. Wcześniej miała obawy.

– Ze strachu nie zdecydowałam się na wcześniejszą wizytę w szpitalu – mówi pacjentka. – Przed zabiegiem bolały mnie plecy, nie mogłam daleko chodzić, łapałam zadyszki, moja ogólna kondycja była kiepska.

24-latka zachęca inne kobiety do regularnych badań:

– Nie powinny bać się wizyt u lekarza. To jedyna szansa, aby wyzdrowieć i wrócić do normalnego życia – dodaje. A plany? – Wyjść ze szpitala, wrócić do pracy i założyć rodzinę – mówi z uśmiechem i ulgą pani Wioletta.

Zabiegł się powiódł. Zmiany okazały się niegroźne. Jeszcze kilka dni i pacjentka wróci do domu.

Klinika z renomą

W rzeszowskiej Klinice Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa przeprowadzane są najtrudniejsze zabiegi ratujące życie. To placówka cieszą się wielką renomą. Zawdzięcza ją wykwalifikowanej kadrze z olbrzymim doświadczeniem, ale też znakomitemu wyposażeniu. Na oddziałach wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

– Dlatego chętnie naszą klinikę wybierają pacjentki również spoza regionu, a w ramach szkoleń i warsztatów, doświadczenie zdobywają tu lekarze-ginekolodzy z całej Polski – mówi dr Janusz Ławiński, dyrektor USK w Rzeszowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj