27.3 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Przez podpalacza stracili gospodarstwo

REKLAMA

Prowadzili gospodarstwo pół wieku. W jednej chwili stracili wszystko przez podpalacza.

Małżeństwo emerytów z Nowej Wsi koło Kolbuszowej przeżywa wielki dramat. Państwo Zofia i Józef Bryk utrzymują się ze skromnej emerytury. Swój domowy budżet ratowali trudniąc się hodowlą. Mieli cztery krowy, cielątko, 30 kur, dwa króliki. Zwierzęta zginęły w wielkich męczarniach. Spaliły się w stodole i oborze. – Teraz nie ma nic. Zostały same zgliszcza. Prócz zwierząt straciliśmy ciągnik, sprzęt rolniczy, opał i paszę – ubolewają gospodarze. – Chyba tylko cudem nie spalił się dom. A płomienie były bardzo blisko – dodaje pan Józef.

Policja szybko odkryła, że pożar nie był przypadkowy. Podejrzenia padły na 21-latka, działacza z OSP, który został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

– Podejrzany przyznał się do winy. Usłyszał dwa zarzuty. Odpowie za podpalanie i okrucieństwo wobec zwierząt – informuje policja.

Pogorzelcy nie wiedzą dlaczego ich gospodarstwo stało się celem dla piromana. – Może dlatego, że jesteśmy trochę na uboczu – zastanawiają się.

Losem gospodarzy przejęta jest cała wieś. Co chwilę ktoś przychodzi i pyta jak pomóc: sołtys, proboszcz i zwykli mieszkańcy. Uruchomiono zbiórkę, która dostępna jest TUTAJ.

Zobacz też:

Straszna śmierć gospodarza. Zapaliło się na nim ubranie

Groźny pożar w Stalowej Woli. Ewakuowano 35 osób

Zaczadzenie w Grzęsce. W domu znaleziono ciało mężczyzny

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj