-12.5 C
Rzeszów
czwartek, 9 lutego, 2023

Najnowsze

Przez podpalacza stracili gospodarstwo

Prowadzili gospodarstwo pół wieku. W jednej chwili stracili wszystko przez podpalacza.

REKLAMA

Małżeństwo emerytów z Nowej Wsi koło Kolbuszowej przeżywa wielki dramat. Państwo Zofia i Józef Bryk utrzymują się ze skromnej emerytury. Swój domowy budżet ratowali trudniąc się hodowlą. Mieli cztery krowy, cielątko, 30 kur, dwa króliki. Zwierzęta zginęły w wielkich męczarniach. Spaliły się w stodole i oborze. – Teraz nie ma nic. Zostały same zgliszcza. Prócz zwierząt straciliśmy ciągnik, sprzęt rolniczy, opał i paszę – ubolewają gospodarze. – Chyba tylko cudem nie spalił się dom. A płomienie były bardzo blisko – dodaje pan Józef.

Policja szybko odkryła, że pożar nie był przypadkowy. Podejrzenia padły na 21-latka, działacza z OSP, który został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

CZYTAJ TEŻ:  Papuga żako na granicy nie miała papierów

– Podejrzany przyznał się do winy. Usłyszał dwa zarzuty. Odpowie za podpalanie i okrucieństwo wobec zwierząt – informuje policja.

Pogorzelcy nie wiedzą dlaczego ich gospodarstwo stało się celem dla piromana. – Może dlatego, że jesteśmy trochę na uboczu – zastanawiają się.

Losem gospodarzy przejęta jest cała wieś. Co chwilę ktoś przychodzi i pyta jak pomóc: sołtys, proboszcz i zwykli mieszkańcy. Uruchomiono zbiórkę, która dostępna jest TUTAJ.

Zobacz też:

Straszna śmierć gospodarza. Zapaliło się na nim ubranie

Groźny pożar w Stalowej Woli. Ewakuowano 35 osób

Zaczadzenie w Grzęsce. W domu znaleziono ciało mężczyzny

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zamglenia
-12.5 ° C
-9.7 °
-14.3 °
91 %
1.5kmh
30 %
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
2 °
pon.
3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu