21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Sprawę zbada policja

Ogień w hali handlowej. To mogła być powtórka z Marywilskiej

REKLAMA

Gdyby nie szybka i skuteczna akcja strażaków, żywioł mógł się rozprzestrzenić i dokonać całkowitego zniszczenia hal handlowej przy ul. Przemysłowej w Rzeszowie

Do zdarzenia doszło 7 lipca o godzinie 20:48. Wybuchł pożar w kompleksie budynków handlowych w Rzeszowie. W mgnieniu oka ogień objął tylną ścianę i część dachu budynku.

Błyskawiczna akcja strażaków!

Na miejsce natychmiast ruszyły jednostki ochrony przeciwpożarowej. 31 odważnych ratowników z KM PSP w Rzeszowie oraz jednostek JRG 2 i JRG 3 w Rzeszowie z determinacją walczyło z żywiołem. Dzięki użyciu podnośnika SH-25, strażacy zdołali szybko zlokalizować źródło pożaru i zapobiec jego dalszemu rozprzestrzenianiu się.

Nikt nie ucierpiał.

Na szczęście, mimo dramatycznych okoliczności, nikomu nic się nie stało. Strażacy działali sprawnie i skutecznie, gasząc płomienie w ciągu czterech godzin.

Co było przyczyną pożaru? To będzie ustalane w toku prowadzonego śledztwa. Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą, a przede wszystkim handlowcy. Pożar mógł łatwo wymknąć się spod kontroli, a wtedy mogłoby się stać to, co wydarzyło 12 maja Warszawie. Pożar po kilku godzinach zniszczył centrum handlowe Marywilska 44. Później ustalono, że prawdopodobnie było to podpalenie, a sprawny mogli dokonać sabotażu na zlecenie kremlowskich służb.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj