24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Groźny pożar w Stalowej Woli. Ewakuowano 35 osób

REKLAMA

Dramatyczny pożar w Stalowej Woli. Płomienie w środku nocy wypędził z mieszkań 35 lokatorów. Jeden z mężczyzn ratował się, skacząc z okna!

Piekło rozpętało się w nocy z 17 na 18 listopada. Dochodziła godz. 2:30, kiedy w bloku przy ul. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli rozległ się alarm.

– Pożar! Ratunku! Uciekamy! – krzyczeli mieszkańcy, pukając do drzwi i budząc kolejnych sąsiadów. Wyrwani ze snu ludzie wybiegali w tym, co mieli na sobie. Klatkę szybko wypełniły kłęby czarnego, duszącego dymu.

Pożar na drugim piętrze

Ogień pojawił się w mieszkaniu na drugim piętrze. Płomienie rozprzestrzeniały się w szalonym tempie i bezlitośnie trawiły wnętrze. Temperatura była tak wielka, że rozsadzała szyby w oknach. Żółto-pomarańczowe języki ognia zaczęły wydobywać się na zewnątrz, wznosząc się na wiele metrów w górę i zagrażając kolejnym mieszkaniom.

Dramatyczna ucieczka

Z lokalu na drugim piętrze przebywało trzech mężczyzn. Dwóch uciekło, ale trzeci nie zdążył przemknąć na klatkę. Żywioł odciął mu przejście. Aby ratować życie, zaryzykował ucieczką przez okno. Skończył i spadł na balkon piętro niżej, zaczepiając o sznurki suszarki na bieliznę. Stamtąd ściągnęli go strażacy.

– Udzieliliśmy mu pierwszej pomocy i przekazaliśmy załodze karetki pogotowia – relacjonował dziennikarzom mł. bryg. Krystian Bąk, oficer prasowy KP PSP w Stalowej Woli.

Pożar w Stalowej Woli: Do szpitala zabrano 4 osoby, w tym 3-miesięczne dziecko

Na szczęście wszyscy lokatorzy przeżyli. Pomocy medycznej wymagały jednak 4 osoby, w tym trzymiesięczne dziecko. Wszyscy skarżyli się na nudności i zawroty głowy, mogące wynikać z wdychania szkodliwego dymu. Poszkodowani z objawami podtrucia trafili do szpitala.

Pożar został dość szybko ugaszony. Żywioł strawił całkowicie mieszkanie na 2 piętrze. Cała klatka została okopcona dymem.

Blok zostanie teraz poddane dokładnym oględzinom. Nie wiadomo jeszcze, kiedy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Nie wiadomo też, co było przyczyną pożaru. To ustali policyjne śledztwo.

Opublikowany przez Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie Czwartek, 17 listopada 2022

Zobacz też:

Zaczadzenie w Grzęsce. W domu znaleziono ciało mężczyzny

Rakieta S-300 trafiła w Polskę i postawiła świat na nogi. Jak działa ta broń?

Chcieli ukraść polski heban. Skarb spoczywał na dnie Sanu

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj