23.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Areszt po pogrzebie

Szokująca zbrodnia w Nisku – 55-latka oskarżona o podpalenie męża

REKLAMA

Przerażająca zbrodnia w Nisku. Według śledczych, 54-letnia Agnieszka P. oblała męża Ryszarda łatwopalną cieczą, a potem zamieniła go w żywą pochodnię. Dotkliwie poparzony mężczyzna zmarł w szpitalu.

Dramat rozegrał się 1 lipca 2023 r. Teraz śledztwo zostało zakończone. Kobieta została oskarżona o zbrodnię ze szczególnym okrucieństwem. Jej proces będzie toczył się przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu, gdzie prokuratura skierowała akt oskarżenia.

Wszystko działo się na prywatnej posesji. Jak ujawniła prokuratura, małżonkowie byli w tym czasie sami. Pomoc wzywała kobieta. Początkowo sprawa wygląda jak wypadek. Według wersji, którą usłyszeli policjanci, mężczyzna miał się oblać benzyną podczas napełniania baku kosiarki. On sam przed śmiercią to potwierdził.

Śledczy odkryli, że prawda jest inna.

– Z poczynionych ustaleń wynika, że kobieta w pewnym momencie podeszła do męża i oblała go jakąś cieczą. Następnie dokonała podpalenia, być może posługując się zapałką – przekazał dziennikarzom na początku śledztwa zastępca prokuratura okręgowego w Tarnobrzegu Krzysztof Głuszak.

Natychmiast po tym zdarzeniu, ogień wybuchł z przerażającą siłą, a ofiara została otoczona przez płomienie. Doznała bardzo rozległych oparzeń. Ryszard P. w ciężkim stanie trafił do specjalistycznego szpitala w Łęcznej w Lubelskiem. Lekarze nie byli w stanie uratować mężczyzny. Wkrótce stwierdzono zgon. Zanim żona usłyszała zarzuty, zdążyła wyprawić pogrzeb. „Kochanemu mężowi…” napisała na szarfie przy złożonym wieńcu.

Prokuratura nie ujawnia dowodów, ale poczynione ustalenia pozwoliły przedstawić 55-letniej żonie zarzut zabójstwa. Kobieta została aresztowana. Jak poinformowała prokuratura, podejrzana nie przyznaje się do winy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj