13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Pijany przyjechał na komisariat, aby usłyszeć zarzut… kierowania po pijanemu

REKLAMA

Policjanci z Jedlina w powiecie krośnieńskim wezwali seniora, aby przedstawić mu zarzut kierowania autem po pijanemu. 70-latek nie dość, że strawił się na komisariacie nietrzeźwy, to jeszcze przyjechał samochodem!

Sprawa swój początek ma 14 listopada. Wtedy świadkowie zobaczyli volkswagena jadącego wężykiem. Nie chcieli, aby pijany kierowca kogoś rozjechał i dokonali obywatelskiego zatrzymania. Okazało się, że ujęty 70 latek ma 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Minęło dwa tygodnie i mundurowi postanowili zamknąć dochodzenie. Wezwali seniora na przesłuchanie, aby ogłosić mu zarzuty i skierować sprawę do sądu. Policjanci mocno się zdziwili, kiedy zobaczyli, że 70-latek przyjechał swoim volkswagenem. Do tego wyszło na jaw, że znów jest pijany. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu.

70-latek został zatrzymany w policyjnej celi i dopiero jak wytrzeźwiał mógł wysłuchać zarzutów.

Na na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zastosowali rzadko stosowane w takich przypadkach – tymczasowe zajęcie samochodu na poczet przyszłej kary. A mężczyźnie grozi nie tylko grzywna, ale również do 2 lat więzienia.

Zobacz też:

Magdalena straciła w wypadku rodziców. Sama została ciężko ranna. Kierowca usłyszał surowszy wyrok

Tragiczny wypadek w Pilźnie. Zginął 80-latek. Dlaczego drugi kierowca uciekł?

Nie mieli powodu. Bili, aby zabić. Sąd wymierzył im karę

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj