21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Zagrożenie - 10 lat więzienia

25-latek był jak pijawka. Oto, co zrobił z tą koparką

25-latek niczym pijawka przyssał się do koparki. Postanowił nielegalnie się wzbogacić. Potraktował maszynę jak darmową stację paliw.

Sprawą zajmowali się policjanci z Krosna. To oni wykryli domniemanego sprawcę zuchwałej kradzieży, do której doszło we wsi Bajdy.

Złodziej, działając pod osłoną nocy, sforsował zabezpieczenie zbiornika paliwa unieruchomionej koparki i ukradł 100 litrów oleju napędowego. 

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez system monitoringu. Właściciel koparki, za pośrednictwem aplikacji nadzorującej kamery, został powiadomiony o potencjalnej kradzieży. Pomimo późnej pory, pojechał na miejsce, jednak sprawca zdążył się już oddalić.

Dzięki nagraniu z kamer monitoringu i zebranym informacjom, policjanci ustalili, że osobą mogącą mieć związek z kradzieżą jest 25-letni mieszkaniec gm. Wojaszówka. Kilkadziesiąt minut później mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania wnętrza jego samochodu, policjanci znaleźli kanistry oraz urządzenia wykorzystywane do przepompowywania paliwa.  

25-latek został już przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna podejrzany jest o 3 włamania do zbiorników maszyn budowlanych i kradzież 450 litrów oleju napędowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

O szczegółach sprawy mówi oficer prasowy KMP w Krośnie – Paweł Buczyński.

Zobacz też

Start
Nowe
7dni
Szukaj