16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Świat sportu w żałobie. Zmarł piłkarz Jacek Mazur

REKLAMA

Miał wielu przyjaciół i grono kibiców, którym dostarczał niezapomnianych emocji na piłkarskim boisku. Teraz wszyscy są pogrążeni w żałobie i nie mogą pogodzić się z tak wielką stratą. Zmarł piłkarz Jacek Mazur. Był wychowankiem Czuwaju Przemyśl i zawodnikiem wielu innych lokalnych klubów. Miał 37 lat.

Jacek Mazur zmarł 18 kwietnia. Jego śmieć jest wielkim zaskoczeniem dla całego środowiska sportowego. Był wychowankiem Czuwaju Przemyśl. Przez lata jako bramkarz występował w lokalnych klubach. Reprezentował barwy m.in. Pogoni Małkowice, LKS-u Batycze, a także Wesołej Zadąbrowie.

Teraz wszyscy żegnają swojego przyjaciela i nie ukrywają zaskoczenia:

„𝙕𝙚 𝙨𝙢𝙪𝙩𝙠𝙞𝙚𝙢 𝙞 𝙣𝙞𝙚𝙙𝙤𝙬𝙞𝙚𝙧𝙯𝙖𝙣𝙞𝙚𝙢 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙟𝙚̨𝙡𝙞𝙨́𝙢𝙮 𝙬𝙞𝙖𝙙𝙤𝙢𝙤𝙨́𝙘́ 𝙤 𝙨́𝙢𝙞𝙚𝙧𝙘𝙞 𝙣𝙖𝙨𝙯𝙚𝙜𝙤 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙟𝙖𝙘𝙞𝙚𝙡𝙖 𝙨́𝙥. 𝙅𝙖𝙘𝙠𝙖 𝙈𝙖𝙯𝙪𝙧𝙖, 𝙗𝙮𝙡𝙚𝙜𝙤 𝙗𝙧𝙖𝙢𝙠𝙖𝙧𝙯𝙖 𝙇𝙆𝙎-𝙪 𝘽𝙖𝙩𝙮𝙘𝙯𝙚, 𝙠𝙩𝙤́𝙧𝙮 𝙗𝙧𝙤𝙣𝙞𝙡 𝙗𝙖𝙧𝙬 𝙣𝙖𝙨𝙯𝙚𝙟 𝙙𝙧𝙪𝙯̇𝙮𝙣𝙮 𝟯𝟵 𝙧𝙖𝙯𝙮 – piszą działacze Klubu Sportowego w Batyczach.

„𝘑𝘢𝘤𝘬𝘢 𝘻𝘢𝘱𝘢𝘮𝘪𝘦̨𝘵𝘢𝘮𝘺 𝘫𝘢𝘬𝘰 𝘥𝘰𝘣𝘳𝘦𝘨𝘰, 𝘬𝘰𝘭𝘦𝘻̇𝘦𝘯́𝘴𝘬𝘪𝘦𝘨𝘰 𝘪 𝘰𝘥𝘥𝘢𝘯𝘦𝘨𝘰 𝘴𝘱𝘳𝘢𝘸𝘪𝘦 𝘤𝘻ł𝘰𝘸𝘪𝘦𝘬𝘢, 𝘬𝘵𝘰́𝘳𝘺 𝘻𝘢𝘸𝘴𝘻𝘦 𝘻 𝘶𝘴́𝘮𝘪𝘦𝘤𝘩𝘦𝘮 𝘯𝘢 𝘵𝘸𝘢𝘳𝘻𝘺 𝘸𝘺𝘴𝘵𝘦̨𝘱𝘰𝘸𝘢ł 𝘸 𝘯𝘢𝘴𝘻𝘦𝘫 𝘥𝘳𝘶𝘻̇𝘺𝘯𝘪𝘦. 𝘙𝘰𝘥𝘻𝘪𝘯𝘪𝘦, 𝘯𝘢𝘫𝘣𝘭𝘪𝘻̇𝘴𝘻𝘺𝘮 𝘪 𝘱𝘳𝘻𝘺𝘫𝘢𝘤𝘪𝘰ł𝘰𝘮 𝘴𝘬ł𝘢𝘥𝘢𝘮𝘺 𝘯𝘢𝘫𝘴𝘻𝘤𝘻𝘦𝘳𝘴𝘻𝘦 𝘬𝘰𝘯𝘥𝘰𝘭𝘦𝘯𝘤𝘫𝘦 𝘪 𝘸𝘺𝘳𝘢𝘻𝘺 𝘸𝘴𝘱𝘰́ł𝘤𝘻𝘶𝘤𝘪𝘢” – czytamy w oświadczeniu, który podpisał zarząd klubu.

W tej drużynie Jacek występował w niezapomnianym sezonie 2016/17. Grał wtedy w 30 meczach.

– Niestety poważna kontuzja w meczu z Wiarem Krówniki wygranym wtedy 8:1, wykluczyła go z dalszej gry i był to jego ostatni oficjalny występ na zielonej murawie – wspominają klubowi działacze w Batyczach.

Jacek kochał sport i kochał piłkę. Przyjaciele z drużyny Czuwaj Przemyśl dodają, że chętnie uczestniczył w turniejach osiedlowych organizowanych przez klub i kibiców.

„Do zobaczenia tam na górze nasz Przyjacielu. Zawsze pozostaniesz w naszym sercu” – piszą smutno koledzy z Wesołej Zadąbrowie. W tym klubie Jacek grał 2,5 roku z opaską kapitana drużyny.

Pogrzeb

Pogrzeb Jacka Mazura odbył się w sobotę. Jak mogliśmy dowiedzieć się z nekrologu, uroczystości żałobne rozpoczęły się 22 kwietnia o godzinie 12:30 w kaplicy na cmentarzu komunalnym Zwięczyca w Rzeszowie. Tego samego dnia Msza Święta została odprawiona też o godzinie 18:00 w kościele pw. Świętego Brata Alberta w Przemyślu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj