14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Pogryziony przez pitbulla 12-letni Kamil zmarł w szpitalu

REKLAMA

W Przemyślu rozwścieczony pitbull rzucił się na 12-letniego Kamila i dotkliwie go pogryzł. Ratownicy w karetce prowadzili akcję reanimacyjną, bo doszło do zatrzymania akcji serca. Ranny chłopiec w krytycznym stanie trafił do szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, życia dziecka nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w mieszkaniu w bloku przy ul. Lelewela. Poszkodowany chłopiec urwali się z zajęć dodatkowych w szkole i razem z kolegą Szymonem przyszedł do jego domu. W mieszkaniu były dwa psa pitbull. Nie było nikogo z dorosłych. Jak powiedział dla Faktu właściciel – dowiedział się, że dzieci bawiły się, przepychały. Możliwe, że pies odebrał to jako atak i rzucił się na Kamilka. Zaczął gryźć chłopca po całym ciele. Chwytał jego drobne ciało w masywną szczękę i za nic nie chciał puścić. Odciągał go Szymek oraz drugi pies.

Kiedy na miejsce dojechała ekipa pogotowia, zwierzę było już odciągnięte od ofiary. Jak powiedział dla stacji Polsat News Marek Janowski, rzecznik pogotowia, dziecko miało głębokie rany kąsane szyi, twarzy, klatki piersiowej i złamaną rękę. Ratownicy prowadzili akcję reanimacyjną. Pacjent natychmiast trafił na oddział intensywnej terapii. W szpitalu podano mu 11 jednostek krwi. We wtorek dziecko zostało zabrane śmigłowcem do klinik w Katowicach. Niestety, w czwartek około godz. 9 chłopiec zmarł.

Sprawą pogryzienia zajmują się prokuratura i policja, które ustalają okoliczności zdarzenia.

Właściciel w rozmowie z Faktem twierdzi, że dbał o właściwe wychowanie psów. Pies, który atakował, nie przejawiał wcześniej skłonności do agresji.

Pitbull – to skrót od American Pit Bull Terrier. Psy tej rasy zaliczane są do obronnych. Maja muskularną budowę i są bardzo silne. Wymagające właściwego ułożenia i bliskiego kontaktu z właścicielem. Od szczenięcia należy uczyć je przyjaznych kontaktów z innymi psami i właściwego stosunku do ludzi.

Zobacz też:

Podwórkowy pies pogryzł Sebastianka

Potrącony przez auto pies poturbował dwie kobiety

Lucy to prawdziwy skarb Skarbu Państwa

[yop_poll id=”44″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj