14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Osobiste wyznanie Chris`a Wallace`a w CNN

Ikona amerykańskiego dziennikarstwa wspomina Damiana z Przemyśla

REKLAMA

Ikona amerykańskiego dziennikarstwa – Chris Wallace z CNN w swoim programie poruszył niezwykle osobisty wątek tragicznych wydarzeń, które wstrząsnęły światem. Podczas emisji „The Chris Wallace Show” dziennikarz podzielił się historią, która bezpośrednio łączy jego rodzinę z dramatem w Strefie Gazy, uwydatniając przy tym postać Damiana Sobóla, jednego z pracowników organizacji World Central Kitchen, zabitego w wyniku izraelskich nalotów 1 kwietnia.

Chris Wallace, znany z umiejętności dotarcia do sedna najbardziej skomplikowanych tematów międzynarodowych, tym razem uchylił rąbka swojego prywatnego świata. Opowiedział o córce, Catherine, która jako wolontariuszka dołączyła do misji World Central Kitchen w Polsce, aby pomagać uchodźcom z Ukrainy. Właśnie w tej organizacji Catherine poznała Damiana Sobóla z Przemyśla, który z niesłabnącą pasją angażował się w pomoc potrzebującym. Damian, opisany przez córkę Wallace’a jako niezwykle uprzejmy i oddany sprawie człowiek, stał się jedną z siedmiu ofiar śmiertelnych nalotu w Strefie Gazy. On i jego towarzysze nieśli pomoc głodującym Palestyńczykom. Jechali oznaczonymi pojazdami i mieli wszystkie potwierdzone zgody. A mimo to ich konwój został zaatakowany przez izraelską armię. Władze tego kraju nazwały to pomyłką, która wymaga śledztwa.

Wallace nie krył emocji, mówiąc o Sobólu i innych pracownikach World Central Kitchen, którzy stracili życie, próbując nieść pomoc innym. Dziennikarz podkreślił, że choć każda strata ludzkiego życia w wyniku konfliktu jest tragedią, śmierć Damiana i jego kolegów jest dla niego szczególnie bolesna i osobista. Zwrócił uwagę na ironię losu, gdzie osoby dążące do łagodzenia skutków wojny i cierpienia, sami stają się jej ofiarami.

W swoim komentarzu, Chris Wallace wyraził frustrację i zaniepokojenie faktem, że konflikt izraelsko-palestyński przynosi kolejne ofiary wśród niewinnych, w tym pracowników organizacji humanitarnych, którzy poświęcają się, aby pomagać innym. Apelował o poszukiwanie rozwiązań, bez narażenia życia cywilów i humanitarnych pracowników, takich jak Damian Soból.

Tragedia ta, jak podkreślił Wallace, jest przypomnieniem o ciężarze wojny, który spada nie tylko na żołnierzy i bezpośrednio zaangażowanych w konflikt, ale także na tych, którzy dążą do przyniesienia ulgi i wsparcia najbardziej potrzebującym. Śmierć Damiana Sobóla i jego kolegów z World Central Kitchen stała się potężnym apelem o pokój, humanitaryzm i konieczność ochrony tych, którzy niosą pomoc w najciemniejszych zakątkach naszego świata.

Zobacz też:

Chris Wallace Condemns World Central Kitchen Deaths: ‘Got to Be Some Way Israel Can Fight This War Without Killing so Many Innocents’ | Video

Źródło:CNN

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj