28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Lucy to prawdziwy skarb Skarbu Państwa

REKLAMA

Lucy to prawdziwy skarb dla Skarbu Państwa. Jej czujny psi nos to niesamowicie skuteczna broń w walce z przemytnikami papierosów. Pracuje w administracji celno-skarbowej na podkarpackiej granicy. Teraz znów merda radośnie ogonkiem. A jej mądre oczy mówią: Patrzcie, co dziś znalazłam!

Lucy na przejściu w Medyce wywęszyła 1,5 tys. paczek papierosów. Najpierw w autokarze z Ukrainy znalazła 450 paczek, które były ukryte w tylnej ściance pojazdu. Do kontrabandy przyznało się dwóch turystów (31 i 35 l.). Wyjazd do Polski słono ich kosztował. Nie dość, że stracili swój towar, to jeszcze zapłacili 10,4 tys. zł mandatu.

Płakał też kierowca osobowego renault. Lucy wskoczyła na siedzenie i dokładnie je obszczekała. Jej opiekun od razu zorientował się, że piesek znów coś wyczuł. Zdemontowano fotele i odkryto specjalne skrytki. W nich było schowanych 1070 paczek papierosów. Szoferowi grozi teraz dotkliwa kara razem z konfiskatą auta, które wykorzystywał do popełnienia przestępstwa.

Lucy ma 4 lata i jest stworzona do pracy na granicy. Od trzech lat wspomaga funkcjonariuszy.

– To bardzo żywiołowy, energiczny a zarazem wesoły pies rasy Parson Russel Terrier. Na swoim koncie ma już wiele wywęszonych skrytek z nielegalnymi papierosami – mówią mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

[yop_poll id=”44″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj