14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

W sobotę pogrzeb

Pogrzeb Damiana Sobóla. „Zginął Bohater, chleb dając Bratu”

REKLAMA

„Zginął Bohater, chleb dając Bratu” – tak napisała w nekrologu rodzina. W sobotę, 20 kwietnia obędzie się pogrzeb Damiana Sobóla, wolontariusza, który niosąc pomoc głodującym Palestyńczykom w Strefie Gazy, został zabity w wyniku izraelskiego nalotu.

Zmarł: syn, brat, wujek…narzeczony – ogłosiła rodzina w nekrologu. Zaprasza krewnych i znajomych.

Smutne uroczystości odbędą się w sobotę i rozpoczną się różańcem o godz. 9:30 w Kościele pw. św. Józefa Księży Salezjanów przy ulicy św. Jana Nepomucena 5 w Przemyślu. O godz. 10 odprawiona zostanie msza św. żałobna, potem obędzie się przemarsz konduktu żałobnego na Cmentarz Główny, do wejścia nr 4 od ulicy Przemysława. Około godziny 11:30-12:00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe przy kwaterze P-76.

Damian Soból miał 35 lat. Był wolontariuszem World Central Kitchen. Z organizacją związał się w Przemyślu, w czasie kiedy pomagała uchodźcom z Ukrainy. Potem był na misjach w wielu kryzysowych miejscach na świecie.

Zginął 1 kwietnia w Strefie Gazy razem z 6 innymi pracownikami WCK. Ich konwój został ostrzelany pociskami z drona.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj