21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Niedawno znów został dziadkiem

Ostatnie pożegnanie Jerzego Krzanowskiego

REKLAMA

Niedawno znów został dziadkiem, ale jego obecnie 2-miesięczna wnuczka nie będzie miała okazji go poznać. W piątek, 14 czerwca była z rodzicami na pogrzebie dziadka, wraz z kilkoma tysiącami innych żałobników, którzy w Krośnie żegnali Jerzego Krzanowskiego (†54).

Jerzy Krzanowski był jednym z najbogatszych Polaków. Razem z bratem tworzyli w Krośnie markę Nowy Styl. Zakład wyprodukował przez 32 lata miliony krzeseł. Są np. na 40 stadionach świata.

Chłopak z Turaszówki – tak sam często o sobie mówił. Kiedyś była to wieś, obecnie osiedle Krosna. Właśnie tu w piątek odbył pogrzeb Jurka – bo właśnie tak o nim mówili, ci, którzy go znali. Była to ogromna liczba ludzi. Wielu zjawiło się na pogrzebie.

Mszę pogrzebową odprawiało 12 celebransów. – Jurek był bardzo religijnym człowiekiem, odmawiał różaniec. Pytał mnie: „Stasiu, czy modlisz się za mnie?”. Od czasu jego śmierci, modlę się za niego codziennie, będę to robił do końca moich dni – mówił proboszcz ks. Stanisław.

Podczas pożegnania było bardzo wiele przejmujących przemówień. Najbardziej poruszające padły z ust najbliższych: córek, pasierbicy, brata.

W pogrzebie uczestniczyło wielu znanych przedsiębiorców, z Polski i zagranicy. Niektórzy przylecieli własnymi helikopterami. Wśród żałobników był inwestor i właściciel 1-ligowego Motoru Zbigniew Jakubas, obecni byli też: naczelny rabin Polki Michael Schudrich, także były marszałek i obecny senator Tomasz Grodzki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj