23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Uratowane! To dziecko pod gruzami spędziło 5 dni!

REKLAMA

W Turcji i Syrii po katastrofalnym trzęsieniu ziemi nieprzerwanie trwa akcja ratunkowa. Teraz ratownicy liczą na cud, aby odnaleźć jeszcze żywych ludzi. Ale takie sytuacje wciąż mają miejsce, czego dowodem jest ten dwumiesięczny malec.

Dziecko pod gruzami zawalonego domu walczyło o życie 128 godzin. Kiedy je wyciągnięto, serca ratowników zabiły mocniej. Dało to nadzieję, że ich trud ma sens, że jeszcze można kogoś ocalić.

Na filmiku z akcji dziecko z szeroko otwartymi oczami wpatruje się w swoich wybawców. Okazało się, że nie odniosło poważniejszych obrażeń. Trafiło do szpitala.

W niedzielę w sieci pojawiło się kolejne nagranie. Niemowlę patrzy w kamerę i cieszy się jakby to, czego doświadczał jeszcze wczoraj, już nie miało znaczenia. Maluszek jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego co przeszedł i co go czeka. Został znaleziony sam. O jego rodzicach nic nie wiadomo. Ale teraz w jego oczach jest radość. Radość życia…

Takich cudownych sytuacji w sobotę było więcej. Po 140 godzinach została uratowana 3-letnia dziewczynka Amira. Ocalono ją razem z jej tatą.

W prowincji Hatay, ratownicy znaleźli też małego Hamzę. Siedmiomiesięczne dziecko krwawiło po tym, jak ostre głazy rozcięły mu skórę policzka. Malec spędził w pułapce przysypany gruzem 139 godzin. Nie miał nawet butów. Kiedy go wydobyto, miał na sobie tylko postrzępione spodnie i sweter. Na szczęście przeżył.

33 tysiące ofiar

Według danych podanych 12 lutego, dotychczas potwierdzono śmierć 33 tysięcy osób. Tysiące wciąż są zaginione.

Najsilniejsze wstrząsy o sile 7,8 stopni w skali Richtera miały miejsce 6 lutego, ale po nich nastąpiło już ponad 2000 mniejszych wstrząsów wtórych.

W sieci pojawiło się nagranie z 11 lutego, kiedy ziemia znów się zatrzęsła i ratownicy musieli nagle przerwać swoje działania i odbiec na bezpieczną odległość. To nagranie pokazuje, jak wciąż jest niebezpiecznie w tym rejonie świata.

Jak mogę pomóc ofiarom?

Szacuje się, że kataklizm dotknął aż 23 mln ludzi. Potrzebna jest pomoc humanitarna i to z całego świata. W Polsce w jej niesienie zaangażowała się Caritas. W niedzielę przed parafiami była prowadzona zbiórka datków do puszek. Pieniądze można wpłacać także na konto. Wszystkie dane można znaleźć na stornie Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

5
Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Czy zamierzasz przeznaczyć datek na pomoc ofiarom kataklizmu?

Trzęsienie ziemi w Turcji

Zobacz też:

Zbiórka dla ofiar trzęsienia ziemi. Kataklizm w Turcji i Syrii porównano do wybuchu 500 bomb atomowych

Polscy strażacy ratują ofiary trzęsienia ziemi

Holenderski sejsmolog przewidział trzęsienie ziemi w Turcji

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj