28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Trzęsienie ziemi we Włoszech

REKLAMA

Trzęsienie ziemi o sile 4,8 w skali Richtera nawiedziło gminę Marradi w prowincji Florencja dziś rano o godzinie 5:10. Informację przekazał Narodowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii (Ingv).

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się 3 km na południowy zachód od Marradi. 

Według INGV po trzęsieniu ziemi nastąpiło co najmniej osiem wstrząsów wtórnych w ciągu około 35 minut. Najsilniejsze z tych wstrząsów miało magnitudę 2,8, hipocentrum na głębokości 7 km i miało miejsce 4 km na zachód od Tredozio, w prowincji Forlì-Cesena, około 10 km w linii prostej od Marradi.

Po silnym trzęsieniu ziemi burmistrz Marradi (Florencja) Tommaso Triberti podjął zapobiegawczą decyzję o zamknięciu szkół. 

Trzęsienie ziemi przestraszyło mieszkańców Marradi, którzy wyszli na ulice. Uruchomiono miejskie centrum operacyjne. Na razie nieznane są dane o uszkodzeniach.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj