15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ach, co to był za ślub! Potomkini polskich królów wyszła za hrabiego

REKLAMA

To był iście królewski ślub. Prawnuczka polskich królów z dynastii Wettynów – księżniczka Maria Teresita poślubiła francuskiego hrabię Beryla Alexandre de Saportę. Uroczystość odbyła się w Dreźnie w Niemczech. Był to pierwszy od 137 lat arystokratyczny ślub w tym mieście.

Dynastia Wettynów liczy niemal tysiąc lat. Jej przedstawiciele zasiadli na tronie w Warszawie. Królami Polski byli: August II Mocny (w latach 1697-1706) i jego syn August III Sas (1734-1763). Z kolei Fryderyk August I pełnił rolę księcia warszawskiego (1807-1813).

Prawnuczką wielkich monarchów jest dziś 24-letnia Maria Teresita, córka księcia Aleksandra Saksonii (70 l.) i Giseli Bawarskiej (59 l.).

23 września Maria wyszła za mąż za swojego rówieśnika – francuskiego hrabiego. Arystokratyczny ślub odbył się w katedrze w Dreźnie, które od wieków było główną rezydencją tego szlachetnego rodu.

Pan młody nie posługuje się językiem niemieckim, dlatego sakramentalne „Tak” zabrzmiało po francusku. Para przed ołtarzem powiedziała sobie „Oui”.

Wesele było huczne i wielkie. Bawiło się na nim 450 gości.

Księżniczka Maria Teresita Saksonii i jej mąż Beryl Alexandre de Saporta
Księżniczka Maria Teresita Saksonii i jej mąż Beryl Alexandre de Saporta | Fot. Markgraf von Meissen/de

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj