-2.5 C
Rzeszów
wtorek, 5 grudnia, 2023

Ach, co to był za ślub! Potomkini polskich królów wyszła za hrabiego

REKLAMA

To był iście królewski ślub. Prawnuczka polskich królów z dynastii Wettynów – księżniczka Maria Teresita poślubiła francuskiego hrabię Beryla Alexandre de Saportę. Uroczystość odbyła się w Dreźnie w Niemczech. Był to pierwszy od 137 lat arystokratyczny ślub w tym mieście.

Dynastia Wettynów liczy niemal tysiąc lat. Jej przedstawiciele zasiadli na tronie w Warszawie. Królami Polski byli: August II Mocny (w latach 1697-1706) i jego syn August III Sas (1734-1763). Z kolei Fryderyk August I pełnił rolę księcia warszawskiego (1807-1813).

Prawnuczką wielkich monarchów jest dziś 24-letnia Maria Teresita, córka księcia Aleksandra Saksonii (70 l.) i Giseli Bawarskiej (59 l.).

23 września Maria wyszła za mąż za swojego rówieśnika – francuskiego hrabiego. Arystokratyczny ślub odbył się w katedrze w Dreźnie, które od wieków było główną rezydencją tego szlachetnego rodu.

Pan młody nie posługuje się językiem niemieckim, dlatego sakramentalne „Tak” zabrzmiało po francusku. Para przed ołtarzem powiedziała sobie „Oui”.

Wesele było huczne i wielkie. Bawiło się na nim 450 gości.

Księżniczka Maria Teresita Saksonii i jej mąż Beryl Alexandre de Saporta
Księżniczka Maria Teresita Saksonii i jej mąż Beryl Alexandre de Saporta | Fot. Markgraf von Meissen/de

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj