10.8 C
Rzeszów
czwartek, 6 października, 2022

Najnowsze

Nielegalne włosy na granicy w Medyce

Nietypowy przemyt na granicy w Medyce. W busie z Ukrainy celnicy znaleźli 5 kg ludzkich włosów! Szmugler liczył na zarobek, ale teraz zapewne sam rwie włosy z głowy.

REKLAMA

Kontrabandę odkryli mundurowi podczas rutynowej kontroli. Niektóre warkocze miały nawet 80 cm długości. Wartość towaru oszacowano na 17 tys. zł. Gdyby był przewożony legalnie – trzeba byłoby zapłacić za niego niego 4 tys. zł należności podatkowych. Ale 47-letni kierowca busa o opłatach żadnych nie myślał. Chciał zarobić, ale tylko stracił. Funkcjonariusze skonfiskowali włosy, a także tysiąc złotych w gotówce, którą mężczyzna miał przy sobie. Pieniądze zabezpieczono w depozycie i będą przeznaczone na ewentualną karę, którą wymierzy sąd.

Choć wykryte włosy to niecodzienny towar w katalogu ujawnień przemycanych towarów, jest to kolejny w ostatnich miesiącach taki przypadek. We wrześniu ubiegłego roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Medyki przyłapali na przemycie podobnej ilości włosów 22-letniego Ukraińca.

CZYTAJ TEŻ:  Paszcza z bagażnika! Oto, co jechało w aucie z Ukrainy!
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
10.8 ° C
11.1 °
10.2 °
78 %
6.2kmh
0 %
czw.
20 °
pt.
19 °
sob.
19 °
niedz.
15 °
pon.
15 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu