7.4 C
Rzeszów
niedziela, 26 marca, 2023

Nielegalne włosy na granicy w Medyce

Nietypowy przemyt na granicy w Medyce. W busie z Ukrainy celnicy znaleźli 5 kg ludzkich włosów! Szmugler liczył na zarobek, ale teraz zapewne sam rwie włosy z głowy.

REKLAMA

Kontrabandę odkryli mundurowi podczas rutynowej kontroli. Niektóre warkocze miały nawet 80 cm długości. Wartość towaru oszacowano na 17 tys. zł. Gdyby był przewożony legalnie – trzeba byłoby zapłacić za niego niego 4 tys. zł należności podatkowych. Ale 47-letni kierowca busa o opłatach żadnych nie myślał. Chciał zarobić, ale tylko stracił. Funkcjonariusze skonfiskowali włosy, a także tysiąc złotych w gotówce, którą mężczyzna miał przy sobie. Pieniądze zabezpieczono w depozycie i będą przeznaczone na ewentualną karę, którą wymierzy sąd.

Choć wykryte włosy to niecodzienny towar w katalogu ujawnień przemycanych towarów, jest to kolejny w ostatnich miesiącach taki przypadek. We wrześniu ubiegłego roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Medyki przyłapali na przemycie podobnej ilości włosów 22-letniego Ukraińca.

CZYTAJ TEŻ:  Czerwone światło? Seniorka pojechała dalej

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie małe
7.4 ° C
8.8 °
5.8 °
85 %
5.7kmh
40 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
2 °
śr.
6 °
czw.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu