-2.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Przemytniczka włosów „odcięta” przez Fridę!

REKLAMA

W niezwykłej operacji przeciwdziałania przemytowi, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej w powiecie jarosławskim zatrzymali nieuczciwą przemytniczkę, którzy próbowali przemycić ponad 8 kg naturalnych włosów! Ale to nie koniec, bo w wykryciu tej niezwykłej kontrabandy pomogła Frida – służbowy pies KAS.

Cała historia rozpoczęła się, gdy funkcjonariusze postanowili poddać szczegółowej kontroli samochód typu bus, który właśnie wjeżdżał do Polski z Ukrainy. A w tej misji pełnej niezwykłych zapachów i skrytek, Frida była gotowa pomóc jak zwykle.

Wydaje się, że ta suczka o wyjątkowych umiejętnościach ma nos, który warto byłoby ubezpieczyć na kilka milionów złotych. Wskazując swoim przewodnikom miejsce ukrycia, Frida zdołała odszukać foliowe torby w dachu pojazdu, wypełnione niczym skarbnicą – naturalnymi ludzkimi włosami! Ale nie chodziło o zwykłe kilka pasemek. To było aż 8,6 kg długich, pociętych pasm o długości od 70 do 75 cm. Jeśli chodzi o ich wartość na czarnym rynku, oszacowano ją na nieprawdopodobne 95 tysięcy złotych!

42-letnia kierująca pojazdem, obywatelka Ukrainy, miała niebagatelne plany w głowie. Nie tylko nie zgłosiła przewożonego towaru do kontroli, ale także zapomniała uiścić wymagane należności przywozowe w wysokości ponad 21 tysięcy złotych. Teraz odpowiedzialność za to czeka ją w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu. A na wszelki wypadek, zabezpieczono kwotę tysiąc złotych, która zostanie odjęta od kary, jaka grozi podejrzanej o przemyt kobiecie.

Nie możemy zapomnieć o innych bohaterach tej historii, czyli psach w podkarpackiej KAS! W tej strukturze pracuje aż 24 psów, specjalizujących się w wykrywaniu różnych nielegalnych towarów, od narkotyków po wyroby tytoniowe, walutę i gatunki zagrożone wyginięciem. Ale główną gwiazdą jest oczywiście Frida, która od 8 lat niezawodnie wspomaga funkcjonariuszy swoim wyczulonym nosem. To aktywna suczka rasy Jack Russell terrier, która ma już na swoim koncie wiele wykrytych skrytek z nielegalnymi towarami, zarówno w samochodach osobowych, ciężarowych, jak i autokarach.

Dzięki takim zwierzęcym bohaterom jak Frida, możemy spać spokojnie, wiedząc, że nasze granice są dobrze strzeżone przed nietypowymi przemytnikami.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj