16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Przemytniczka włosów „odcięta” przez Fridę!

REKLAMA

W niezwykłej operacji przeciwdziałania przemytowi, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej w powiecie jarosławskim zatrzymali nieuczciwą przemytniczkę, którzy próbowali przemycić ponad 8 kg naturalnych włosów! Ale to nie koniec, bo w wykryciu tej niezwykłej kontrabandy pomogła Frida – służbowy pies KAS.

Cała historia rozpoczęła się, gdy funkcjonariusze postanowili poddać szczegółowej kontroli samochód typu bus, który właśnie wjeżdżał do Polski z Ukrainy. A w tej misji pełnej niezwykłych zapachów i skrytek, Frida była gotowa pomóc jak zwykle.

Wydaje się, że ta suczka o wyjątkowych umiejętnościach ma nos, który warto byłoby ubezpieczyć na kilka milionów złotych. Wskazując swoim przewodnikom miejsce ukrycia, Frida zdołała odszukać foliowe torby w dachu pojazdu, wypełnione niczym skarbnicą – naturalnymi ludzkimi włosami! Ale nie chodziło o zwykłe kilka pasemek. To było aż 8,6 kg długich, pociętych pasm o długości od 70 do 75 cm. Jeśli chodzi o ich wartość na czarnym rynku, oszacowano ją na nieprawdopodobne 95 tysięcy złotych!

42-letnia kierująca pojazdem, obywatelka Ukrainy, miała niebagatelne plany w głowie. Nie tylko nie zgłosiła przewożonego towaru do kontroli, ale także zapomniała uiścić wymagane należności przywozowe w wysokości ponad 21 tysięcy złotych. Teraz odpowiedzialność za to czeka ją w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu. A na wszelki wypadek, zabezpieczono kwotę tysiąc złotych, która zostanie odjęta od kary, jaka grozi podejrzanej o przemyt kobiecie.

Nie możemy zapomnieć o innych bohaterach tej historii, czyli psach w podkarpackiej KAS! W tej strukturze pracuje aż 24 psów, specjalizujących się w wykrywaniu różnych nielegalnych towarów, od narkotyków po wyroby tytoniowe, walutę i gatunki zagrożone wyginięciem. Ale główną gwiazdą jest oczywiście Frida, która od 8 lat niezawodnie wspomaga funkcjonariuszy swoim wyczulonym nosem. To aktywna suczka rasy Jack Russell terrier, która ma już na swoim koncie wiele wykrytych skrytek z nielegalnymi towarami, zarówno w samochodach osobowych, ciężarowych, jak i autokarach.

Dzięki takim zwierzęcym bohaterom jak Frida, możemy spać spokojnie, wiedząc, że nasze granice są dobrze strzeżone przed nietypowymi przemytnikami.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj