23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Poseł Grzegorz Braun zaapelował do premiera o rozpisanie wyborów. Tego samego dnia opublikowano rozporządzenie

REKLAMA

Rzeszów czeka na ogłoszenie terminu wyborów. Zwłoka w tej sprawie, godzi w interes publiczny – uważa Grzegorz Braun, poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta Rzeszowa. Zaapelował w piątek do premiera Mateusz Morawieckiego, aby w tej sprawie dopełnił formalności. Okazało się, że tego samego dnia rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wybory odbędą się 9 maja.

– Nie wypada i nie godzi się premierowi rządu Rzeczypospolitej prowadzić tutaj rozgrywek personalnych, partyjnych kosztem interesu naszych obywateli. Rzeszów czeka na ogłoszenie wyborów – zaznaczył poseł Grzegorz Braun podczas konferencji prasowej na Rynku w Rzeszowie. Według niego, opóźnienie jest niezrozumiałe. – Ponaglam premiera, żeby w tej sprawie dłużej nie zwlekał – dodał kandydat.

Okazało się, że rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów zostało wydane – 11 marca, następnego dnia zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw i weszło w życie w sobotę, 13 marca.

Zgodnie z tym projektem wybory odbędą się 9 maja, do 7 maja potrwa kampania wyborcza.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj