4.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Poseł Braun w debacie o in vitro: „Rozwiązanie z piekła rodem”

REKLAMA

In vitro jest grzechem i jednoznacznie sprzeciwia się temu Kościół. Teraz w Sejmie koalicja, która ma większość próbuje przeforsować projekt ustawy, która dopuszcza finansowanie przez państwo kontrowersyjnej metody leczenia niepłodności. Poseł z Podkarpacia Grzegorz Braun podczas debaty w Sejmie przedstawił swoje stanowisko, które mediach zostało najbardziej zauważone, ze względu na mocne słowa.

„Widziałem te baniaki z ciekłym azotem, w którym trzyma się to, co zostanie jako efekt, produkt uboczny tej selekcji” – mówił Braun. 

Poseł Konfederacji zwrócił uwagę, że „z uwagi na koszty zatrudnia się w realizacji tej procedury osoby niekoniecznie legitymujące się jakimkolwiek dyplomem medyka od ludzi”. Do pomysłodawców projektu zwrócił się słowami: „zapraszacie naszych rodaków, żerując na ich dramatach życiowych, do przedsionka piekieł już na tej ziemi”.

Braun stwierdził, że rozumie pragnienie posiadanie potomstwa, ale in vitro jest „niegodziwym sposobem czynienia zadość tej tęsknocie”. Poseł Konfederacji złożył wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu, apelując by „nie szukać rozwiązań z piekła rodem”.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj