14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Grzegorz Braun

Nasz ważny polityk z zarzutami

REKLAMA

Ważny polityk z Podkarpacia z zarzutami. Okazuje się, że prokuratura zarzuca Grzegorzowi Braunowi znacznie więcej niż tylko zgaszenie w Sejmie świec chanukowych.

9 kwietnia warszawska prokuratura ogłosiła, że przedstawiła posłowi Grzegorzowi Braunowi serię zarzutów. Lista jest całkiem długa. A śledczy chcą ścigać parlamentarzystę za:

  • znieważenia na terenie Sejmu RP grupy osób na tle religijnym (chodzi o zgaszenie gaśnicą świec chanukowych);
  • naruszenia nietykalności cielesnej Łukasza Szumowskiego w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych oraz stosowania przemocy fizycznej w celu zmuszenia do określonego zachowania;
  • pomówienia Łukasza Szumowskiego za pomocą środków masowej komunikacji, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu;
  • uszkodzenie choinki bożonarodzeniowej;
  • uszkodzenie sprzętu nagłaśniającego;
  • naruszenia miru domowego poprzez nieopuszczenie Niemieckiego Instytutu Historycznego.

Grzegorz Braun nie przyznał się i skorzystał z prawa do odmowy zeznań. 17 stycznia tego roku Sejm uchylił mu immunitet.

Grzegorz Braun z zarzutami. Jak to komentuje?

Poseł Grzegorz Braun na X skomentował sytuację tak:

„A owszem, usłyszałem zarzuty – ale NIEDOKŁADNIE takie, jak te przesłane w styczniu przez prokuraturę do Kancelarii Sejmu. Na moje wyczucie prawne, całą procedurę uchylania immunitetu wypada powtórzyć” – napisał Grzegorz Braun.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj