15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Poseł z Podkarpacia wyniósł z sądu choinkę i wyrzucił ją do kosza

REKLAMA

Poseł z Podkarpacia i były kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun (55 l.) wywołał poruszenie w mediach swoją – jak to określa – interwencją poselską. Wyniósł z sądu w Krakowie choinkę i wyrzucił ją do kosza na ulicy. Dlaczego to zrobił?

– Eksponowanie w gmachu sądu dekoracji, rekwizytów i emblematów nielicujących z powagą wymiaru sprawiedliwości RP domagało się pilnej interwencji – napisał na swoim Twitterze Grzegorz Braun z Konfederacji.

Poseł pojawił się w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Zabrał choinkę z korytarza i – przez nikogo nie zatrzymywany – wyniósł ją przed budynek. Na ulicy znalazł w pobliżu kosz na śmierci. Choinka została do niego wrzucona do góry nogami. Wszystko widać na nagraniu, które pojawiło się w internecie.

– To jest choinka agitacyjna, przywracamy porządek prawny – mówi na nagraniu, towarzyszący posłowi pomocnik.

Choinka, która znalazła się w koszu na śmieci, była przystrojona m.in. bombkami z wymalowanymi na nich flagami polskimi i ukraińskimi, a także flagami Unii Europejskiej. Na drzewku były też bańki z symbolami ruchu LGBT i hasłami głoszonymi przez sędziów ze stowarzyszenia Iustitia. Właśnie przedstawiciele tego stowarzyszenia zapowiedzieli złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zniszczenia mienia i wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Konfederacji. Szkody szacuje na ok. 800 zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj