13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Poseł z Podkarpacia wyniósł z sądu choinkę i wyrzucił ją do kosza

Poseł z Podkarpacia i były kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun (55 l.) wywołał poruszenie w mediach swoją – jak to określa – interwencją poselską. Wyniósł z sądu w Krakowie choinkę i wyrzucił ją do kosza na ulicy. Dlaczego to zrobił?

REKLAMA

– Eksponowanie w gmachu sądu dekoracji, rekwizytów i emblematów nielicujących z powagą wymiaru sprawiedliwości RP domagało się pilnej interwencji – napisał na swoim Twitterze Grzegorz Braun z Konfederacji.

Poseł pojawił się w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Zabrał choinkę z korytarza i – przez nikogo nie zatrzymywany – wyniósł ją przed budynek. Na ulicy znalazł w pobliżu kosz na śmierci. Choinka została do niego wrzucona do góry nogami. Wszystko widać na nagraniu, które pojawiło się w internecie.

CZYTAJ TEŻ:  Na tę drogę czekają kierowcy. Miasto rusza z przetargiem

– To jest choinka agitacyjna, przywracamy porządek prawny – mówi na nagraniu, towarzyszący posłowi pomocnik.

Choinka, która znalazła się w koszu na śmieci, była przystrojona m.in. bombkami z wymalowanymi na nich flagami polskimi i ukraińskimi, a także flagami Unii Europejskiej. Na drzewku były też bańki z symbolami ruchu LGBT i hasłami głoszonymi przez sędziów ze stowarzyszenia Iustitia. Właśnie przedstawiciele tego stowarzyszenia zapowiedzieli złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zniszczenia mienia i wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Konfederacji. Szkody szacuje na ok. 800 zł.

CZYTAJ TEŻ:  Oddano hołd Żołnierzom Wyklętym

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu