11.2 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Poseł z Podkarpacia wyniósł z sądu choinkę i wyrzucił ją do kosza

REKLAMA

Poseł z Podkarpacia i były kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun (55 l.) wywołał poruszenie w mediach swoją – jak to określa – interwencją poselską. Wyniósł z sądu w Krakowie choinkę i wyrzucił ją do kosza na ulicy. Dlaczego to zrobił?

– Eksponowanie w gmachu sądu dekoracji, rekwizytów i emblematów nielicujących z powagą wymiaru sprawiedliwości RP domagało się pilnej interwencji – napisał na swoim Twitterze Grzegorz Braun z Konfederacji.

Poseł pojawił się w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Zabrał choinkę z korytarza i – przez nikogo nie zatrzymywany – wyniósł ją przed budynek. Na ulicy znalazł w pobliżu kosz na śmierci. Choinka została do niego wrzucona do góry nogami. Wszystko widać na nagraniu, które pojawiło się w internecie.

– To jest choinka agitacyjna, przywracamy porządek prawny – mówi na nagraniu, towarzyszący posłowi pomocnik.

Choinka, która znalazła się w koszu na śmieci, była przystrojona m.in. bombkami z wymalowanymi na nich flagami polskimi i ukraińskimi, a także flagami Unii Europejskiej. Na drzewku były też bańki z symbolami ruchu LGBT i hasłami głoszonymi przez sędziów ze stowarzyszenia Iustitia. Właśnie przedstawiciele tego stowarzyszenia zapowiedzieli złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zniszczenia mienia i wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Konfederacji. Szkody szacuje na ok. 800 zł.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj