22.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Biały szkwał na Jeziorze Solińskim. Dramatyczna akcja ratunkowa. Jeden z policjantów wpadł do wody

REKLAMA

Pogoda nagle się załamała i na Jeziorze Solińskim rozszalał się sztorm jak na morzu. Nie wszyscy żeglarze, kajakarze i turyści na rowerkach wodny zdążyli ewakuować się bezpiecznie do brzegu. Na pomoc ruszyli policjanci. Akcja była niezwykle trudna. Jeden z funkcjonariuszy wpadł do wody i sam potrzebował pomocy.

W czwartek, a także w niedzielę na Jeziorze Solińskim nagle nastąpiło załamanie pogody. Zerwał się silny wiatr tworząc na wodzie duże fale. Policjanci wraz z innymi funkcjonariuszami pomagali małym jednostkom pływającym  dotrzeć bezpiecznie do brzegu, gdyż szkwał uniemożliwiał im samodzielne dobicie do przystani. Ściana deszczu ograniczała widoczność do 10 metrów.

W okolicach Soliny policjanci zauważyli rowerek wodny nabierający wody. Na pokładzie znajdowały się trzy osoby, usiłujące płynąć w stronę brzegu, jednak były spychane przez nawałnicę na środek jeziora. Funkcjonariusze podpłynęli do nich i pomogli im wejść na pokład policyjnej łodzi, a rowerek odholowali do przystani.

Chwilę później patrol zauważył pusty rowerek wodny obijający się o brzegi Wyspy Małej. Gdy podpłynęli bliżej, usłyszeli wołanie o pomoc. Okazało się, że schronienia przed burzą szukało tam małżeństwo z dwójką dzieci w wieku 7 i 3 lat. Rodzina była przemoczona i przemarznięta, więc policjanci okryli ich swoimi suchymi koszulkami i poprosili ratowników WOPR o dowiezienie ciepłych kocy. Rodzina cała i zdrowa została odtransportowana do miejsca zamieszkania.

Podobnie akcja wyglądała w czwartek. Wtedy podczas akcji ratunkowej, w burtę policyjnej łodzi uderzyła fala, w wyniku czego jeden z policjantów stracił równowagę i wpadł do wody. Na ratunek ruszył funkcjonariusz, który znajdował się na łodzi, chwycił kolegę za rękę i wciągnął go na pokład.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, wszyscy szczęśliwie dotarli do brzegu.

Policja apeluje o rozwagę podczas wakacyjnego wypoczynku:

Sprawdzajmy zawsze prognozy pogody, gdy wybieramy się nad jezioro lub w góry. Kiedy pogoda zaczyna się zmieniać, lepiej zrezygnować ze swoich planów i znaleźć bezpieczne schronienie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj