21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

11-letni Antek z Przemyśla to bohater! Pomógł uratować dwóch tonących w morzu mężczyzn

REKLAMA

11-letni Antek z Przemyśla to prawdziwy bohater. Gdyby nie jego błyskawiczna reakcja, nie wiadomo jak skończyłaby się dramatyczna sytuacja, do której doszło 11 lipca na plaży w Rusinowie nad Bałtykiem.

Właśnie w Rusinowie nad morzem chłopiec spędza wakacje ze swoją rodziną. Pierwszy zauważył jak w wzburzonym morzu topią się dwaj mężczyźni – 18-latek i jego ojciec, który – jak się potem okazało – rzucił się synowi na ratunek i też został porwany przez fale.

Kochani, dziękujemy bardzo za miłe słowa. Antoś wszystkich serdecznie pozdrawia i życzy wspaniałych i bezpiecznych wakacji☺️ Uważajcie na siebie😘

Opublikowany przez Edytę Bobko Czwartek, 14 lipca 2022

Antek widząc dramatyczne sceny, natychmiast podbiegł do mamy, kazał wzywać służby alarmowe, a sam z rodzicami zaczął zwoływać wszystkich na plaży, aby ludzie chwycili się za ręce i wchodząc do wody utworzyli łańcuch życia. Dzięki temu wyciągnięto nieszczęśników na brzeg i uratowano im życie.

Z pewnością Antek i jego rodzina te wakacje zapamiętają na długo. Chłopiec w dowód uznania dostał od WOPR koszulkę ratownika.

Rodzice nie ukrywają wielkiej dumy z synka. Ale mama w rozmowie z dziennikarzami wyznała, że ma też smutną refleksję. – Odnieśliśmy wrażenie, że ludzie nie mają pojęcia, co robić w czasie takiej sytuacji. Trudno uwierzyć, że spokojnie mogli patrzeć na to, co się dzieje. A jednak nikt nie zadzwonił po pomoc… – stwierdza gorzko mama chłopca.

Zobacz też:

Pożar w Woli Roźwienieckiej. Bohaterscy policjanci uratowali seniora

Polskie rodziny ratowały Żydów. Ordery za bohaterstwo

To będzie turystyczny hit! Kolejka gondolowa już otwarta. Po ile bilety?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj