21 C
Rzeszów
wtorek, 6 czerwca, 2023

Strażacy nagrodzili Szymona. 16-latek uratował mamę

REKLAMA

16-letni Szymon Hara z Niska to prawdziwy bohater. Nie stracił zimnej krwi i wiedział, jak udzielić pierwszej pomocy. Stawką było życie jego mamy.

Łatwo stracić głowę, kiedy ktoś z najbliższych nagle traci przytomność. Wtedy jednak liczy się konkretne działanie i pomoc. Od tego może zależeć życie.

38-latka w grudniu 2022 r. zażyła antybiotyk, który wywołał reakcję alergiczną. Kobieta straciła przytomność. Na szczęście miała przy sobie syna. 16-latek wiedział, jak się zachować. Od razu przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. Kiedy sytuacja wydawała się opanowana i w drodze była karetka, ułożył mamę w bezpiecznej pozycji. Pocieszał też młodsze rodzeństwo, które wpadło w rozpacz.

Kobieta trafiła do szpitala. Wszystko skończyło się szczęśliwie.

Bohaterska akcja Szymona została zauważona i doceniona przez profesjonalistów. Komendant wojewódzki podkarpackiej straży pożarnej nagrodził chłopca wyjątkowym wyróżnieniem. 16-latek otrzymał odznakę „Iuvenis Forti”, którą wręcza się młodym ludziom za ich wzorową postawę. A postawa nastolatka z Niska jest godna naśladowania. Każdy z nas powinien nauczyć się technik udzielania pierwszej pomocy. W sytuacji zagrożenia czas odgrywa bowiem najważniejszą rolę. To wtedy w naszych rękach może być czyjś los…

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
21 ° C
21 °
21 °
52 %
4.1kmh
0 %
wt.
21 °
śr.
18 °
czw.
22 °
pt.
23 °
sob.
23 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu