30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Strażacy nagrodzili Szymona. 16-latek uratował mamę

REKLAMA

16-letni Szymon Hara z Niska to prawdziwy bohater. Nie stracił zimnej krwi i wiedział, jak udzielić pierwszej pomocy. Stawką było życie jego mamy.

Łatwo stracić głowę, kiedy ktoś z najbliższych nagle traci przytomność. Wtedy jednak liczy się konkretne działanie i pomoc. Od tego może zależeć życie.

38-latka w grudniu 2022 r. zażyła antybiotyk, który wywołał reakcję alergiczną. Kobieta straciła przytomność. Na szczęście miała przy sobie syna. 16-latek wiedział, jak się zachować. Od razu przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. Kiedy sytuacja wydawała się opanowana i w drodze była karetka, ułożył mamę w bezpiecznej pozycji. Pocieszał też młodsze rodzeństwo, które wpadło w rozpacz.

Kobieta trafiła do szpitala. Wszystko skończyło się szczęśliwie.

Bohaterska akcja Szymona została zauważona i doceniona przez profesjonalistów. Komendant wojewódzki podkarpackiej straży pożarnej nagrodził chłopca wyjątkowym wyróżnieniem. 16-latek otrzymał odznakę „Iuvenis Forti”, którą wręcza się młodym ludziom za ich wzorową postawę. A postawa nastolatka z Niska jest godna naśladowania. Każdy z nas powinien nauczyć się technik udzielania pierwszej pomocy. W sytuacji zagrożenia czas odgrywa bowiem najważniejszą rolę. To wtedy w naszych rękach może być czyjś los…

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj