24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Pożar w Woli Roźwienieckiej. Bohaterscy policjanci uratowali seniora

REKLAMA

Sytuacja była dramatyczna. Szalały płomienie i wnętrze domu wypełniał duszący dym. Jeden z domowników nie zdążył się sam ewakuować. Wtedy do akcji wkroczyli dwaj policjanci z patrolu. Wykazali się wielkim bohaterstwem.

Wszystko działo się 4 kwietnia, kilka minut po północy. Nagle wybuchł pożar domu jednorodzinnego w Woli Roźwienickiej w powiecie jarosławskim. Było pełno dymu i ognia. Na pierwszym piętrze budynku znajdowało się osiem osób, które zaczęły w popłochu uciekać przed płomieniami. Ale w tym wielkim zamieszaniu nie wszyscy zdołali się ewakuować.

Wtedy do akcji wkroczyli dwaj policjanci z patrolu, którzy przyjechali na miejsce razem z pierwszą grupą strażaków. Pomogli wydostać się się przez okno kobiecie, a potem – mimo ogromnego ryzyka – jeden z funkcjonariuszy – sierżant sztabowy Daniel Madejowski (także strażak OSP) bez wahania wszedł do środka przez okno.

Ratował ostatniego z domowników – 75-latka. Policjant w przedpokoju zauważył starszego mężczyznę, który posiadał obrażenia. Senior był przytomny, ale zdezorientowany. W szoku szukał ubrań, zamiast drogi ucieczki. Policjant natychmiast ewakuował 75-latka przez okno, przekazując go swojemu koledze z patrolu post. Marcinowi Tomace.

Senior karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Dzięki bohaterskim policjantom nie doszło do tragedii.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj