10.8 C
Rzeszów
czwartek, 6 października, 2022

Najnowsze

Pożar w Woli Roźwienieckiej. Bohaterscy policjanci uratowali seniora

Sytuacja była dramatyczna. Szalały płomienie i wnętrze domu wypełniał duszący dym. Jeden z domowników nie zdążył się sam ewakuować. Wtedy do akcji wkroczyli dwaj policjanci z patrolu. Wykazali się wielkim bohaterstwem.

REKLAMA

Wszystko działo się 4 kwietnia, kilka minut po północy. Nagle wybuchł pożar domu jednorodzinnego w Woli Roźwienickiej w powiecie jarosławskim. Było pełno dymu i ognia. Na pierwszym piętrze budynku znajdowało się osiem osób, które zaczęły w popłochu uciekać przed płomieniami. Ale w tym wielkim zamieszaniu nie wszyscy zdołali się ewakuować.

Wtedy do akcji wkroczyli dwaj policjanci z patrolu, którzy przyjechali na miejsce razem z pierwszą grupą strażaków. Pomogli wydostać się się przez okno kobiecie, a potem – mimo ogromnego ryzyka – jeden z funkcjonariuszy – sierżant sztabowy Daniel Madejowski (także strażak OSP) bez wahania wszedł do środka przez okno.

CZYTAJ TEŻ:  "Wzięła pani kredyt? To pytanie wzbudziło strach. Kobieta straciła 100 000 zł

Ratował ostatniego z domowników – 75-latka. Policjant w przedpokoju zauważył starszego mężczyznę, który posiadał obrażenia. Senior był przytomny, ale zdezorientowany. W szoku szukał ubrań, zamiast drogi ucieczki. Policjant natychmiast ewakuował 75-latka przez okno, przekazując go swojemu koledze z patrolu post. Marcinowi Tomace.

Senior karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Dzięki bohaterskim policjantom nie doszło do tragedii.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
10.8 ° C
11.1 °
10.2 °
78 %
6.2kmh
0 %
czw.
20 °
pt.
19 °
sob.
19 °
niedz.
15 °
pon.
15 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu