14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Zmarł ks. dr Adam Dzióba, proboszcz w Krasnem. Podano termin pogrzebu

REKLAMA

Parafianie w Krasnem pod Rzeszowem są pogrążeni w żałobie. W sobotę dotarła do nich tragiczna wiadomość. Zmarł ich proboszcz – ks. dr Adam Dzióba († 54 l.). Kilka dni temu potwierdzono u niego koronawirusa.

Ksiądz nie czuł się dobrze od kilku dni, bardzo gorączkował. W minioną niedzielę nie sprawował już mszy św. Jego stan nagle się pogorszył. Duchowny najpierw trafił do szpitala w Dębicy i tam potwierdzono u niego covid-19. Po dwóch dniach – 10 września – został przewieziony do szpitala w Łańcucie, gdzie został podłączony do respiratora. Niestety, mimo wysiłków lekarzy nie udało się go uratować. – Prosimy o modlitwę w jego intencji – napisano na stronie parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem.

Ks. Adam w czerwcu obchodził 29 lat swojego kapłaństwa. Pochodził z Lipnicy w powiecie kolbuszowskim. Ukończył seminarium w Przemyślu. Był doktorem nauk teologicznych. Przez wiele lat pełnił funkcję Duszpasterza Rodzin Diecezji Rzeszowskiej.

Ks. Adam proboszczem w Krasnem był od 10 lat. Mieszkańcy bardzo go szanowali. Cenili za życzliwość, otwartość i wielką dobroć. – Był dobrym gospodarzem. Zaczął odnawiać stary kościół, teraz chciał zrobić nowe alejki na cmentarzu. Nawet jak trafił do szpitala, to na początku był jeszcze przytomny, dzwonił i się dopytywał, czy są już robotnicy – wspomina jeden z parafian.

Z powodu koronawirusa wikariusze pracujący w parafii zostali objęci kwarantanną. Kościół został zdezynfekowany. Od kilku dni msze były odprawiane bez udziału wiernych. W niedzielę, 13 września nabożeństwa będą odbywały się już normalnie, zostaną odprawione przez księży spoza parafii, wyznaczonych przez biskupa.


W poniedziałek ogłoszono termin pogrzebu księdza Adama.

Eksporta odbędzie się w środę, 16 września o godz. 18 do kościoła parafialnego w Krasnem. Przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Natomiast pogrzeb odbędzie się w czwartek, 17 września o godz. 15 w rodzinnej parafii Zmarłego pw. Matki Bożej Pocieszenia w Lipnicy k/ Kolbuszowej (diecezja sandomierska). Przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Edward Białogłowski.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj