19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Od 28 marca koniec maseczek i izolacji!

REKLAMA

Zdejmujemy maseczki! Nakazy noszenia maseczek przestają obowiązywać od 28 marca. Jedynym wyjątkiem są podmioty lecznicze – w szpitalach i przychodniach pacjenci oraz personel nadal muszą zakrywać nos i usta. Poza tym wszystkie inne restrykcje zostają zniesione.

Od 28 marca zniesione zostają maseczki, które obowiązywały nas w zamkniętych pomieszczeniach, czy w środkach transportu. Teraz nie będzie trzeba zakrywać usta i nosa z wyjątkiem placówek leczniczych. Chodzi o szpitale, przychodnie, ale również apteki, gabinety rehabilitacyjne. Ten nakaz obowiązuje do końca kwietnia.

Ale od 28 marca nie tylko maseczkowe restrykcje zostają zniesione – również izolacja domowa i kwarantanna domowa dla współdomowników, a także kwarantanna związana z wjazdem do Polski.

Co jeszcze się zmienia? Osoby, które są zakażone będą dostawały już zwykłe zwolnienie lekarskie i same będą musiały się izolować w domu. Nie będą obejmowane nadzorem sanepidu.

Od 1 kwietnia będzie również zmiana polityki prowadzenia testów. Będą nadal bezpłatne, ale wykonywane tylko na zlecenie lekarskie. Po pozytywnym wyniku, lekarz wyda zwolnienie i zaleci izolację.

Wszystkie nowe decyzje ogłosił 24 marca minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd teraz tylko zaleca noszenie maseczek w miejscach publicznych.

Zobacz też:

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj