6 C
Rzeszów
środa, 28 lutego, 2024

Od 28 marca koniec maseczek i izolacji!

REKLAMA

Zdejmujemy maseczki! Nakazy noszenia maseczek przestają obowiązywać od 28 marca. Jedynym wyjątkiem są podmioty lecznicze – w szpitalach i przychodniach pacjenci oraz personel nadal muszą zakrywać nos i usta. Poza tym wszystkie inne restrykcje zostają zniesione.

Od 28 marca zniesione zostają maseczki, które obowiązywały nas w zamkniętych pomieszczeniach, czy w środkach transportu. Teraz nie będzie trzeba zakrywać usta i nosa z wyjątkiem placówek leczniczych. Chodzi o szpitale, przychodnie, ale również apteki, gabinety rehabilitacyjne. Ten nakaz obowiązuje do końca kwietnia.

Ale od 28 marca nie tylko maseczkowe restrykcje zostają zniesione – również izolacja domowa i kwarantanna domowa dla współdomowników, a także kwarantanna związana z wjazdem do Polski.

Co jeszcze się zmienia? Osoby, które są zakażone będą dostawały już zwykłe zwolnienie lekarskie i same będą musiały się izolować w domu. Nie będą obejmowane nadzorem sanepidu.

Od 1 kwietnia będzie również zmiana polityki prowadzenia testów. Będą nadal bezpłatne, ale wykonywane tylko na zlecenie lekarskie. Po pozytywnym wyniku, lekarz wyda zwolnienie i zaleci izolację.

Wszystkie nowe decyzje ogłosił 24 marca minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd teraz tylko zaleca noszenie maseczek w miejscach publicznych.

Zobacz też:

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj