0.9 C
Rzeszów
niedziela, 27 listopada, 2022

Najnowsze

Od 28 marca koniec maseczek i izolacji!

Zdejmujemy maseczki! Nakazy noszenia maseczek przestają obowiązywać od 28 marca. Jedynym wyjątkiem są podmioty lecznicze – w szpitalach i przychodniach pacjenci oraz personel nadal muszą zakrywać nos i usta. Poza tym wszystkie inne restrykcje zostają zniesione.

REKLAMA

Od 28 marca zniesione zostają maseczki, które obowiązywały nas w zamkniętych pomieszczeniach, czy w środkach transportu. Teraz nie będzie trzeba zakrywać usta i nosa z wyjątkiem placówek leczniczych. Chodzi o szpitale, przychodnie, ale również apteki, gabinety rehabilitacyjne. Ten nakaz obowiązuje do końca kwietnia.

Ale od 28 marca nie tylko maseczkowe restrykcje zostają zniesione – również izolacja domowa i kwarantanna domowa dla współdomowników, a także kwarantanna związana z wjazdem do Polski.

Co jeszcze się zmienia? Osoby, które są zakażone będą dostawały już zwykłe zwolnienie lekarskie i same będą musiały się izolować w domu. Nie będą obejmowane nadzorem sanepidu.

CZYTAJ TEŻ:  Tani węgiel od gminy. Już go mają w Stalowej Woli. Jak go kupić?

Od 1 kwietnia będzie również zmiana polityki prowadzenia testów. Będą nadal bezpłatne, ale wykonywane tylko na zlecenie lekarskie. Po pozytywnym wyniku, lekarz wyda zwolnienie i zaleci izolację.

Wszystkie nowe decyzje ogłosił 24 marca minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd teraz tylko zaleca noszenie maseczek w miejscach publicznych.

Zobacz też:

CZYTAJ TEŻ:  Cudem nikt nie zginął pod Przeworskiem. Dachowanie i przewrócona ciężarówka z drewnem
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zamglenia
0.9 ° C
1.6 °
-0.2 °
95 %
2.6kmh
100 %
niedz.
3 °
pon.
3 °
wt.
4 °
śr.
5 °
czw.
3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu