7.4 C
Rzeszów
niedziela, 26 marca, 2023

Co za podłość! Urwali żubrowi rogi

Zagrodę pokazową żubrów w Mucznem w Bieszczadach odwiedziło już milion turystów. Niemal wszyscy na pamiątkę robią sobie zdjęcia z ustawionym obok pomnikiem króla puszczy. Niestety, rzeźba nie wygląda już tak, jak wcześniej. Została zdewastowana. Ktoś urwał jej rogi.

REKLAMA

Leśnicy są załamani. Nie rozumieją skąd w kimś było tyle złości, że wyładował ją właśnie na pomniku. W nienaruszonym stanie przetrwał zaledwie dwa lata. Odsłonięto go na pamiątkę 55-lecia sprowadzenia żubrów w Bieszczady.

– Prowadzone przez nas dochodzenie nie dało rezultatu, dlatego zwracamy się z prośbą do ewentualnych świadków zdarzenia o sygnał w tej sprawie – apeluje nadleśniczy Jan Mazur. – Ten obelisk przypomina o jednym z największych sukcesów w ochronie dzikiej przyrody, jakim jest uratowanie od zagłady żubra – dodaje.

CZYTAJ TEŻ:  19-letnia nożowniczka atakowała z zazdrości

Leśnicy ubolewają, że wandalowi wystarczyła chwila, aby zniszczyć rzeźbę, której wykonanie kosztowało mnóstwo czasu i pracy.

Obelisk zostanie odnowiony, choć doklejenie rogów do kamienia z piaskowca nie będzie takie proste. Trzeba będzie znów włożyć wiele trudu, aby zatrzeć ślady dewastacji.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie małe
7.4 ° C
8.8 °
5.8 °
85 %
5.7kmh
40 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
2 °
śr.
6 °
czw.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu