20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Co za podłość! Urwali żubrowi rogi

REKLAMA

Zagrodę pokazową żubrów w Mucznem w Bieszczadach odwiedziło już milion turystów. Niemal wszyscy na pamiątkę robią sobie zdjęcia z ustawionym obok pomnikiem króla puszczy. Niestety, rzeźba nie wygląda już tak, jak wcześniej. Została zdewastowana. Ktoś urwał jej rogi.

Leśnicy są załamani. Nie rozumieją skąd w kimś było tyle złości, że wyładował ją właśnie na pomniku. W nienaruszonym stanie przetrwał zaledwie dwa lata. Odsłonięto go na pamiątkę 55-lecia sprowadzenia żubrów w Bieszczady.

– Prowadzone przez nas dochodzenie nie dało rezultatu, dlatego zwracamy się z prośbą do ewentualnych świadków zdarzenia o sygnał w tej sprawie – apeluje nadleśniczy Jan Mazur. – Ten obelisk przypomina o jednym z największych sukcesów w ochronie dzikiej przyrody, jakim jest uratowanie od zagłady żubra – dodaje.

Leśnicy ubolewają, że wandalowi wystarczyła chwila, aby zniszczyć rzeźbę, której wykonanie kosztowało mnóstwo czasu i pracy.

Obelisk zostanie odnowiony, choć doklejenie rogów do kamienia z piaskowca nie będzie takie proste. Trzeba będzie znów włożyć wiele trudu, aby zatrzeć ślady dewastacji.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj