20 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Zbrodnia w piwnicy. Aresztowano 19-latka

REKLAMA

Policja rozwikłała zagadkę śmierci bezdomnego 40-latka w Sędziszowie Małopolskim. To było jednak zabójstwo. Aresztowano zamieszanego w sprawę 19-latka.

W styczniu tego roku mieszkańcy bloku w Sędziszowie Małopolskim dokonali makabrycznego odkrycia. W piwnicy znaleźli ciężko rannego mężczyznę. Natychmiast powiadomili służby. Nieprzytomna ofiara trafiła do szpitala, ale lekarze byli bezradni. Życia pacjenta nie udało się uratować. 40-letni Sławomir K. zmarł po kilkunastu dniach.

Ruszyło śledztwo. Początkowo przypuszczano, że pokrzywdzony mógł sam się poturbować, np. spadając ze schodów. Ale dokładne badania biegłych, a także informacje, które zdobyła policja, w tym nagrania z monitoringu przedstawiły prawdziwy obraz sytuacji. Mężczyzna został brutalnie pobity.

Zmarłym był 40-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Często kręcił się po osiedlu, czasami koczował w piwnicy. Mężczyzna nie stronił od alkoholu. Ustalono, że feralnego dnia biesiadował z dwoma młodzieńcami.

Według policjantów, między uczestnikami spotkania doszło do nieporozumień, a agresorem był pijany 19-letni Jordan K. Uderzył on ofiarę w głowę, a potem pastwił się nad leżącym człowiekiem. Kopał go po całym ciele. Na koniec zostawił pokrzywdzonego i odszedł razem ze swoim 24-letnim kolegą, który wszystkiemu się przyglądał.

Teraz zgromadzone dowody pozwoliły śledczym przedstawić 19-latkowi zarzuty. Będzie odpowiadał za zabójstwo. Sąd aresztował go na okres 3 miesięcy. Grozi mu nawet dożywocie.

Drugi z mężczyzn zatrzymany w tej sprawie usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy. Zgodnie z postanowieniem prokuratora 24-latek otrzymał środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Zobacz też:

Odciął rękę Maksowi. Teraz tak tłumaczy się przed sądem

Młodociani zabójcy ze Słonnego prawomocnie skazani. Nie pomogły żale i łzy Dżesiki

Grzegorz G. (38 l.) odpowiada przed sądem za wypadek w Jamnicy. Przez niego zginęło niewinne małżeństwo

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj