18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

W niedzielę wybieramy prezydenta! Ostatnia walka o głosy

REKLAMA

Od soboty zaczyna się cisza wyborcza, a potem już niedziela i głosowanie. Rzeszowianie 13 czerwca zdecydują komu na dwa lata powierzą funkcję prezydenta. Naszym lokalnym wyborom – jak jeszcze nigdy dotąd – przygląda się cała Polska. Miasto stało się bowiem areną walki głównych sił politycznych. Ale dla nas – mieszkańców – najważniejsze jest wybranie najlepszego gospodarza!

Dotychczasowe sondaże wydają się mało wiarygodne, co pracownia – to zupełnie inny wynik. Prawdziwym sondażem – będzie wynik głosowania. Na razie wszystko wskazuje na to, że definitywne rozstrzygnięcie nastąpi dopiero w drugiej turze.

Ostatecznie – będzie jeden wielki wygrany. Ale pozostali kandydaci też nie stracą. To znakomity test własnych możliwości i co ważne dla polityka – popularności. A kampania – przy tak ogromnym zainteresowaniu – była świetną okazją do promocji swojej osoby, czy ugrupowania, z którym się jest związanym. Przegranym ten bagaż doświadczeń z pewnością przyda się w następnych wyborach.

Walka do końca o każdy głos

Jest czworo kandydatów. W piątek – 11 czerwca – do końca zabiegali o głosy. Marcin Warchoł od rana do północy odwiedzał wszystkie 33 osiedla, poświęcając pół godziny na każde. Zaczepiał ludzi na ulicy, rozmawiał, dziękował i częstował cukierkami. – Chcę być zawsze blisko ludzi – deklarował.

Grzegorz Braun w południe dziękował wyborcom na Rynku. Krytykował kandydatów wypominając im, że odsuwają od siebie odpowiedzialność za problemy, które stały się głównym tematami kampanii. – Teraz wszystko zależy od wyborców – dodawał.

Konrad Fijołek zawarł ostatnie kontrakty osiedlowe, był na targu, a po południu na skwerze Millenium Hall miał spotkanie podsumowujące prawie czteromiesięczną kampanię. – To był najwspanialszy czas w moim życiu. Wspaniały czas dla Rzeszowa, bo miasto miało ogromną promocję – podkreślał.

Ewa Leniart także spędziła ostatni dzień kampanii bardzo aktywnie. Poświęciła go na bezpośrednich i spontanicznych spotkaniach z mieszkańcami, których po prostu zaczepiła na ulicy, czy na targowisku. Na luzie, z uśmiechem. To najbardziej lubią fani kandydatki, obserwujący jej profil w mediach społecznościowych. – Dziękuję za spotkania, rozmowy i mądre porady. To zdanie mieszkańców kształtowało mój program. Zawsze będzie liczyć się w czasie prezydentury – zapewniała.

Wybory w Rzeszowie. Trzy pierwsze decyzje

W ostatnim czasie kampanii doszło do prawdziwej serii debat z udziałem kandydatów. Podczas jeden z nich wszyscy wymienili krótko trzy pierwsze decyzje, które podejmą jako prezydenci. Oto lista tych spraw:

Marcin Warchoł (40 l.):

 • dofinansowanie miejskiej służby zdrowia
 • rozładowanie korków
 • inwestycje w wypoczynek i rekreację, w tym aquapark i wodny plac zabaw

Ewa Leniart (44 l.):

 • park centralny nad Wisłokiem
 • budowa stadionu Resovii
 • bilet 365 – złotówka za dzień jazdy

Grzegorz Braun (54 l.):

 • powołanie architekta miejskiego i uporządkowanie polityki przestrzennej
 • skasowanie buspasów i malowanie prawoskrętów
 • pakiet dla przedsiębiorczości – udogodnienia dla małych i średnich przedsiębiorstw

Konrad Fijołek (44 l.):

 • powołanie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego
 • nowe tereny na parki i skwery
 • przetarg na aquapark

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa odbywają się 13 czerwca. Głosujemy w stu lokalach wyborczych, czynnych od godz. 7 do 21. Należy pamiętać o maseczce i dowodzie osobistym! Aby głos był ważny, należy postawić tylko jeden znak „X”. Wybierany jest tylko jeden kandydat! Jeśli któryś z nich zgarnie ponad 50 procent głosów, wygra w I turze. Jeśli nie, po dwóch tygodniach będzie dogrywka.

Ostatni dzień kampanii

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj