19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

100 tysięcy turystów weszło na wieżę na Jeleniowatym

REKLAMA

Miał być turystyczny hit i jest turystyczny hit. Oddana rok temu wieża na Jeleniowatym w Bieszczadach cieszy się ogromną popularnością. Odwiedziło ją już 100 tys. turystów.

Wieża zapewnia niesamowite widoki. Z jej szczytu można podziwiać wspaniałe krajobrazy: dolinę górnego Sanu, a także najwyższe partie polskich i ukraińskich Bieszczadów.

Prawie 32-metrowa wieża liczy 180 schodów. Znajduje się na szczycie Jeleniowatego. To niewysoki (900 m.n.p.) grzbiet w Bieszczadach Zachodnich, na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Jak się tu dostać? Trzeba skorzystać ze ścieżki historyczno-przyrodniczej Brenzberg.

Początek szlaku znajduje się za Mucznem, przy głównej drodze prowadzącej do Tarnawy Niżnej. Po drodze można zachwycać się zapachami lasu, a także zapoznać się z tragiczną przeszłością tego miejsca. Krzyż, a także obelisk upamiętniają 74 ofiary – Polaków – mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy w 1944 r. schronili się w leśniczówce Brenzberg i tu zginęli bestialsko zamordowani przez bandy UPA.

Zanim wybierzemy się na wieżę, warto sprawdzić komunikaty zamieszczane na stronie Nadleśnictwa Stuposiany – TUTAJ lub na Facebooku.

📢 Rok doświadczeń za nami… Do tej pory Muczne znane było głównie z Zagrody Pokazowej Żubrów oraz szlaku na Bukowe…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe Czwartek, 18 listopada 2021

Leśnicy uczulają, że wieża jest otwierana okresowo. – Bierzemy pod uwagę warunki atmosferyczne. Kiedy będą one niekorzystne i stwarzające ryzyko niebezpieczeństwa. Wtedy wieżę musimy zamykać – mówią pracownicy nadleśnictwa.

Platforma z widokiem zarówno na polskie jak i ukraińskie Bieszczady umiejscowiona jest 31,83 m nad ziemią i aby tam dotrzeć trzeba pokonać niemal 180 schodów.

[yop_poll id=”31″]

Zobacz też:

Oto brama wolności. Niezwykły pomnik w Wołosatem

W parkach jeże zamieszkają w domkach

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj