Miał być turystyczny hit i jest turystyczny hit. Oddana rok temu wieża na Jeleniowatym w Bieszczadach cieszy się ogromną popularnością. Odwiedziło ją już 100 tys. turystów.
Wieża zapewnia niesamowite widoki. Z jej szczytu można podziwiać wspaniałe krajobrazy: dolinę górnego Sanu, a także najwyższe partie polskich i ukraińskich Bieszczadów.
Prawie 32-metrowa wieża liczy 180 schodów. Znajduje się na szczycie Jeleniowatego. To niewysoki (900 m.n.p.) grzbiet w Bieszczadach Zachodnich, na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Jak się tu dostać? Trzeba skorzystać ze ścieżki historyczno-przyrodniczej Brenzberg.
Zobacz też:
Początek szlaku znajduje się za Mucznem, przy głównej drodze prowadzącej do Tarnawy Niżnej. Po drodze można zachwycać się zapachami lasu, a także zapoznać się z tragiczną przeszłością tego miejsca. Krzyż, a także obelisk upamiętniają 74 ofiary – Polaków – mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy w 1944 r. schronili się w leśniczówce Brenzberg i tu zginęli bestialsko zamordowani przez bandy UPA.
Zanim wybierzemy się na wieżę, warto sprawdzić komunikaty zamieszczane na stronie Nadleśnictwa Stuposiany – TUTAJ lub na Facebooku.
📢 Rok doświadczeń za nami… Do tej pory Muczne znane było głównie z Zagrody Pokazowej Żubrów oraz szlaku na Bukowe…
Opublikowany przez Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe Czwartek, 18 listopada 2021
Leśnicy uczulają, że wieża jest otwierana okresowo. – Bierzemy pod uwagę warunki atmosferyczne. Kiedy będą one niekorzystne i stwarzające ryzyko niebezpieczeństwa. Wtedy wieżę musimy zamykać – mówią pracownicy nadleśnictwa.
Platforma z widokiem zarówno na polskie jak i ukraińskie Bieszczady umiejscowiona jest 31,83 m nad ziemią i aby tam dotrzeć trzeba pokonać niemal 180 schodów.
[yop_poll id=”31″]
Zobacz też: