27.3 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

W parkach jeże zamieszkają w domkach

REKLAMA

Zwykle same zakupują się pod pryzmą liści, zapadają w sen i tak przetrzymują zimę. Ale teraz w Rzeszowie w parkach jeże nie muszą martwić się, że ktoś przypadkowo na nie nadepnie , czy wygrzebie je z kryjówki pies. Miasto zafundowało im specjalne domki. Jest ich sto. W drewnianych chatkach kolczaste kulki będą całkowicie bezpieczne. W spokoju dotrwają wiosny.

Miasto już ustawiło domki w parkach i na skwerkach. Najwięcej jest ich na Bulwarach oraz w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności.

– To cenna i bardzo pożyteczna inicjatywa, która uczy nas szacunku do przyrody. Co istotne, budki stawiamy na wniosek samych mieszkańców – zaznacza wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak.

Urzędnicy apelują, aby w pobliżu budek zachować ostrożność.

– Nie podchodźmy zbyt blisko i nie zaglądajmy do środka. Prosimy też, aby nie dopuszczać do budek psów. Niech mali lokatorzy mają spokój – mówi Katarzyna Spaczyńska z Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Oprócz domków zadanie zakłada także montaż w mieście 400 budek dla jerzyków, czyli ptaków, które są sprzymierzeńcem człowieka w walce z komarami. Pierwsze budki także zostały już w mieście zamontowane.

domki dla jezy
Domki dla jeży w Rzeszowie. W akcję włączyła się wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak | Fot. Urząd Miasta w Rzeszowie
domki dla jezy2
Domki dla jeży w Rzeszowie. Drewniane chatki są bezpiecznym schronieniem | Fot. Urząd Miasta w Rzeszowie
domki dla jezy3
Domki dla jeży w Rzeszowie. Miasto zafundowało 100 takich schronów | Fot. Urząd Miasta w Rzeszowie
jez
Jeże to bardzo pożyteczne zwierzęta. W Rzeszowie będą miały bezpieczne schronienie | Fot. Pixabay

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj