3 C
Rzeszów
piątek, 9 grudnia, 2022

Najnowsze

W parkach jeże zamieszkają w domkach

Zwykle same zakupują się pod pryzmą liści, zapadają w sen i tak przetrzymują zimę. Ale teraz w Rzeszowie w parkach jeże nie muszą martwić się, że ktoś przypadkowo na nie nadepnie , czy wygrzebie je z kryjówki pies. Miasto zafundowało im specjalne domki. Jest ich sto. W drewnianych chatkach kolczaste kulki będą całkowicie bezpieczne. W spokoju dotrwają wiosny.

REKLAMA

Miasto już ustawiło domki w parkach i na skwerkach. Najwięcej jest ich na Bulwarach oraz w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności.

– To cenna i bardzo pożyteczna inicjatywa, która uczy nas szacunku do przyrody. Co istotne, budki stawiamy na wniosek samych mieszkańców – zaznacza wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak.

Urzędnicy apelują, aby w pobliżu budek zachować ostrożność.

CZYTAJ TEŻ:  Kierowca z dożywociem. Jaką karę teraz poniesie?

– Nie podchodźmy zbyt blisko i nie zaglądajmy do środka. Prosimy też, aby nie dopuszczać do budek psów. Niech mali lokatorzy mają spokój – mówi Katarzyna Spaczyńska z Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Oprócz domków zadanie zakłada także montaż w mieście 400 budek dla jerzyków, czyli ptaków, które są sprzymierzeńcem człowieka w walce z komarami. Pierwsze budki także zostały już w mieście zamontowane.

domki dla jezy
Domki dla jeży w Rzeszowie. W akcję włączyła się wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak | Fot. Urząd Miasta w Rzeszowie
domki dla jezy2
Domki dla jeży w Rzeszowie. Drewniane chatki są bezpiecznym schronieniem | Fot. Urząd Miasta w Rzeszowie
domki dla jezy3
Domki dla jeży w Rzeszowie. Miasto zafundowało 100 takich schronów | Fot. Urząd Miasta w Rzeszowie
jez
Jeże to bardzo pożyteczne zwierzęta. W Rzeszowie będą miały bezpieczne schronienie | Fot. Pixabay
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
3 ° C
3.1 °
3 °
87 %
2.1kmh
100 %
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-2 °
wt.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu