18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Szpital covidowy w Rzeszowie gotowy na przyjęcie pacjentów

REKLAMA

Nowe skrzydło szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie będzie pełniło rolę szpitala tymczasowego dla pacjentów z Covid-19. Obiekt został już wyposażony w 80 procentach i od 26 listopada będzie gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów. Na początek zostanie udostępnionych 20 łóżek, ale zgodnie z planem, ma być tu ich w sumie 160.

Decyzja o utworzeniu przy szpitalu MSWiA dodatkowego oddziału przeznaczonego dla pacjentów z COVID-19 zapadła pod koniec października. Urzędnicy dali sobie miesiąc na uruchomienie obiektu i jak przekonują ten termin udało się dotrzymać.

– Jeśli chodzi o sprzęt, to jesteśmy wyposażeni w 80 procentach – zapewniał w poniedziałek Piotr Wańczura, pełnomocnik dyrektora szpitala do spraw szpitala tymczasowego.

Do placówki dostarczono 30 respiratorów, 120 monitorów i łóżek respiratorowych.

W szpitalu we wtorek ma się zakończyć montaż 13-tonowego zbiornika z tlenem. Wszystkie łóżka pacjentów będą miały dostęp do tlenu, co wspomaga pacjentów z niewydolnością oddechową.

Trwa kompletowanie zespołu. Wcześniejszy apel wojewody spotkał się z odzewem. Do pracy w nowej placówce zgłosiło się 60 osób, w tym 8 lekarzy i 5 anestezjologów.

– Szpital tymczasowy wykorzystywany będzie etapowo, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie – informuje Ewa Leniart, wojewoda.

W tymczasowym szpitalu będą mogli być leczeni pacjenci w różnych stanach choroby, także ciężkie przypadki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj