-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Szef Volkswagena w Korczowej. Był pod wrażeniem jak Polska pomaga uchodźcom

Herbert Diess (63 l.) – szef Volkswagena poruszony jest dramatem uchodźców z Ukrainy. Jego koncern zaangażował się w pomoc humanitarną. Prezes osobiście przywiózł pierwszą partię darów na granicę w Korczowej. Na własne oczy chciał przekonać się z jak wielkim, ludzkim dramatem mierzy się teraz Polska, która przyjęła już ponad 2 mln wojennych uciekinierów.

REKLAMA

– Z dziewięcioma zakładami produkcyjnymi i ponad 15 000 pracowników w Polsce, Volkswagen jest gotowy do pomocy tam, gdzie możemy. Bardzo ważne było dla mnie uzyskanie wrażeń z pierwszej ręki z granicy – napisał prezes.

Na przejściu w Korczowej był pod ogromnym wrażeniem dobrze zorganizowanego i serdecznego przyjęcia dziesiątek tysięcy uchodźców każdego dnia. Towarzyszyła mu wojewoda podkarpacki – Ewa Leniart.

CZYTAJ TEŻ:  Szokujące zdarzenie w Sanoku. Kierowca jechał pod prąd. Potrzebował pomocy

– Wiele osób chce pozostać blisko granicy, ponieważ mają nadzieję, że wkrótce wrócą, aby połączyć się z rodzinami, które zostawili na Ukrainie. Jestem pod ogromnym wrażeniem przyjaznej kultury Polski, która podejmuje ogromny wysiłek gospodarczy i społeczny, aby Ukraińcy mogli czuć się mile widziani i bezpieczni – napisał prezes jednej z największych na świecie firm motoryzacyjnych.

Volkswagen będzie wspierał uchodźców i pomagał tym, którzy niosą pomoc. – Uzgodniliśmy, że dostarczymy kolejne pojazdy, takie jak karetki pogotowia i planujemy wspierać przekierowania uchodźców za pośrednictwem naszej sieci europejskich placówek, w których nasi pracownicy są przygotowani i gotowi pomóc im w budowaniu przyszłości – zapewnia Herbert Diess.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu