12.7 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Szef Volkswagena w Korczowej. Był pod wrażeniem jak Polska pomaga uchodźcom

REKLAMA

Herbert Diess (63 l.) – szef Volkswagena poruszony jest dramatem uchodźców z Ukrainy. Jego koncern zaangażował się w pomoc humanitarną. Prezes osobiście przywiózł pierwszą partię darów na granicę w Korczowej. Na własne oczy chciał przekonać się z jak wielkim, ludzkim dramatem mierzy się teraz Polska, która przyjęła już ponad 2 mln wojennych uciekinierów.

– Z dziewięcioma zakładami produkcyjnymi i ponad 15 000 pracowników w Polsce, Volkswagen jest gotowy do pomocy tam, gdzie możemy. Bardzo ważne było dla mnie uzyskanie wrażeń z pierwszej ręki z granicy – napisał prezes.

Na przejściu w Korczowej był pod ogromnym wrażeniem dobrze zorganizowanego i serdecznego przyjęcia dziesiątek tysięcy uchodźców każdego dnia. Towarzyszyła mu wojewoda podkarpacki – Ewa Leniart.

– Wiele osób chce pozostać blisko granicy, ponieważ mają nadzieję, że wkrótce wrócą, aby połączyć się z rodzinami, które zostawili na Ukrainie. Jestem pod ogromnym wrażeniem przyjaznej kultury Polski, która podejmuje ogromny wysiłek gospodarczy i społeczny, aby Ukraińcy mogli czuć się mile widziani i bezpieczni – napisał prezes jednej z największych na świecie firm motoryzacyjnych.

Volkswagen będzie wspierał uchodźców i pomagał tym, którzy niosą pomoc. – Uzgodniliśmy, że dostarczymy kolejne pojazdy, takie jak karetki pogotowia i planujemy wspierać przekierowania uchodźców za pośrednictwem naszej sieci europejskich placówek, w których nasi pracownicy są przygotowani i gotowi pomóc im w budowaniu przyszłości – zapewnia Herbert Diess.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj